ائتلاف ضد داعش یا کمک به آن!

ائتلاف ضدداعش که با رهبر آمریکا تشکیل شده است همچنان کمک‌های خود را به این گروه هراس‏‌افکن ارسال می‌کند. ائتلاف ضدداعش که برای مقابله با گسترش و جنایات گروه تکفیری هراس‌‏افکن داعش در عراق شکل گرفت، از زمان آغاز به کار آن مقابله جدی با این گروه نداشته است اما کمک‏‌های تسلیحاتی این ائتلاف همواره به هراس‏‌افکن‏‌ها رسیده است.

هواپیماهای ترابری ائتلاف ضدداعش در چندین پرواز تدارکاتی محموله‏‌های کمکی خود را که شامل سلاح و غذا و دارو بوده است در مناطقی ریخته که گروه داعش در ان مستقر هستند.

در تازه‏‌ترین کمکی که آمریکایی‏‌ها برای داعش ارسال کرده‏‌اند،یک منبع امنیتی در ولایت دیالی عراق گفت:«محموله های تسلیحاتی اهدایی امریکا با فرود سه فروند هواپیما در منطقه حوض سنسل در ولایت دیاله در اختیار هراس‏‌افکن‏‌های داعش قرارگرفت. این منبع به خبرگزاری المعلومه گفت :« نیروهای امنیتی مستقر نزدیک حوض سنسل در ولایت دیالی که تحت سیطره سازمان جنایتکار داعش قرار دارد فرود سه فروند هواپیمای آمریکایی را در الحوض رصد کردند

وی افزود: « این هواپیماها محموله خود را در مناطق ملعب الشقراق، عرب فارس و حوض سنسل تخلیه کردند که محموله آن‏ها شامل جعبه‏‌های بزرگ سبز رنگ بود

ای خبری «الاتجاه» نیز این خبر را منتشر کرد و پایگاه خبری «الاستقلال» از فرود سه فروند بالگرد آمریکایی برای تحویل این تسلیحات به داعشی‏‌ها خبر داد.

این درحالی است که اخیراً یک فایل ویدیویی در شبکه‏‌های اجتماعی در اینترنت منتشر شده که نشان می‏دهد هواپیماهای آمریکایی محموله‏‌های سلاح و مهمات و تجهیزات امدادرسانی را برای عناصر داعش پرتاب کرده‏‌اند.

مقام‏‌های عراق می‏گویند آمریکایی‏‌ها در حال بازی کردن با حکومت و دولت عراق هستند و نقشه‏‌های مهمی در سر دارند. آنان درحالی به شنا کردن درجهت مخالف در بحران هراس‏‌افکنی در منطقه مشغول شده‏‌اند که به زعم خود برای جنگ با هراس‏‌افکن‏‌ها یک ائتلاف از 70 کشور جهان تشکیل داده‏‌اند.

در همین حال حیدر عبادی، نخست‏‌وزیر عراق از روند کُند حمایت نظامی ائتلاف بین‏‌المللی ضدداعش از ارتش عراق انتقاد کرد. عبادی درخلال دیدار رسمی از قاهره در نشست با گروهی از خبرنگاران گفت:«ائتلاف بین‏‌المللی ضدداعش به رهبری امریکا در زمینه پشتیبانی نظامی و آموزش ارتش عراق بسیار کُند عمل می‏کند

0 پیام برای این مطلب ثبت شده