اجرای ۷ پروژه‌‏ی همبستگی ملی در سرپل

به ارزش ۱۱ میلیون افغانی ۷ پروژه عام‏‌المنفعه در ولایت سرپل به بهره‏‌برداری رسید. مسئولان اداره برنامه همبستگی این پروژه‌ها را شامل ساخت ساختمان یک مرکز اجتماعی، ساخت دیوار احاطه یک مکتب، ساختمان دیوار استنادی به طول ۲۷۰ متر، ساخت و جغل‏‌اندازی جاده به طول ۶ کیلومتر و ساخت یک پایه واش (پل آب‏رو) به طول ۲۰ ذکر کردند.

احمدفرید سعادت، مسئول ارتباطات برنامه همبستگی ملی در شمال کشور می‏‌گوید که ۷ پروژه‏‌ی همگانی در ولایت سرپل با هزینه‏‌ی ۱۱ میلیون و ۵۴ هزار و ۵۴۷ افغانی افتتاح و به بهره‏‌برداری سپرده شده‏ اند.

به گفته آقای سعادت این پروژه‏‌ها در روستاهای قوتن مست، تازیان، قل قلعه، اوزوم سقال، مسجد جامع الغان، الغان افغانیه سفلی و آب‌خور علیای شهرستان گوسفندی ولایت سرپل به بهره‏‌برداری سپرده شده‏‌اند که از مزایای آن ۱۶۱۶ خانواده سود می‏‌برند.

گفته می‏شود که در این ولایت حدود ۶۱۲ قریه زیر پوشش برنامه همبستگی ملی قرار دارند که تا کنون ۱۷۸۰ پروژه در آن از بخش‏‌های مختلف تکمیل و حدود ۵۰۰ پروژه دیگر در دست اقدام قرار دارند.

ولایت سرپل جزو ولایت‏‌های درجه دوم کشور محسوب می‏‌گردد که با وجود برخورداری از منابع سرشار زیرزمینی و داشتن زمین‏‌های حاصل‌خیز و آب و هوای مناسب تاکنون هیچ توجه جدی در بخش بازسازی و نوسازی این ولایت از سوی دولت مرکزی صورت نگرفته است.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده