ادعاهای ضدونقیض از سقوطقلعه زال کندز

درحالی که برخی اعضای شورای ولایتی کندز از سقوط کامل شهرستان قلعه زال این ولایت توسط طالبان خبر می‌دهند، اما مقامات امنیتی می‌گویند که درگیری هنوز ادامه دارد.

امرالدین ولی، عضو شورای ولایتی کندز می‌گوید که این شهرستان کاملاً به تصرف طالبان افتاده است. اسدالله سادات، عضو دیگر شورای ولایتی کندز نیز این خبر را تایید کرده و می‌گوید که نیروهای امنیتی به سمت دشت آبدان، منطقه‌ای در شمال کندز عقب‌نشینی کرده‌اند.

به گفته آقای سادات، در نتیجه این درگیری‌ها صفی‌الله امیری، فرمانده پولیس این شهرستان نیز کشته شده، اما تاکنون مقام‌های امنیتی در این مورد حرفی نزده‌اند و فعلاً گزارش‌هایی از زخمی‌شدن این فرمانده به گوش می‌رسد.

با این حال شیرعزیز کامه‌وال، فرمانده پولیس زون 808 سپین‌زر در شمال‌شرق کشور سقوط قلعه زال را رد می‌کند. در صورت صحت این خبر باید زنگ خطر در کندز به صدا درآید و نیروهای امنیتی هرچه زدتر مانع پیشروی سریع‌تر این گروه شوند.

طالبان چند ماه پیش از تصرف شهرستان‌های کندز شروع و سرانجام توانستند مرکز این ولایت را به کنترول خود در بیاورند.

کندز از اهمیت زیادی برای شمال افغانستان برخوردار است. یادمان باشد که نتایج سقوط چند ماه پیش مرکز این ولایت تا هنوز کماکان باقی است و اوضاع هنوز به حالت طبیعی برنگشته است.

اوضاع در شمال کشور به‌ویژه کندز با توجه به طرح‌های کلان اقتصادی کشور مثل کاسا یک هزار و پروژه‌های خط آهن از اهمیت به سزایی برای دولت باید برخوردار باشد و نگذارد که عاملان بیگانه اوضاع را برهم بزنند.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده