ادلب لانه تروریست‌هاست

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که برقراری ثبات در سوریه بدون حل مشکل ادلب ممکن نیست و غرب این را به خوبی درک می‌کند. سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه گفت: اوضاع در سوریه بدون حل مشکل ادلب مثل قبل نمی‌شود و برقراری ثبات ممکن نیست و غرب این را به خوبی درک می‌کند. اوضاع طوری نیست که اطمینان حاصل کنیم واشنگتن و هم‌پیمانانش در زمینه مبارزه با تروریسم در سوریه همکاری خواهند داشت. وی گفت: ما به اشاره‌های واشنگتن و لندن درباره اوضاع سوریه اعتماد نداریم و چیزی که بیشتر ما را نگران می‌کند اقدامات تحریک‌آمیز جدید است.

ریابکوف تاکید کرد: مسایل مربوط به عملیات در ادلب بعد از نشست سران روسیه، ایران و ترکیه در تهران مشخص خواهد شد. ‌پسکوف در ادامه افزود: حضور تروریست‌ها در ادلب روند صلح سوریه را دچار مشکل کرده و این منطقه را تبدیل به پایگاهی برای حمله به نیروهای روسیه در سوریه کرده است.

رییس‌جمهور امریکا شب گذشته مدعی شده بود که حمله نظامی به ادلب می‌تواند فاجعه‌بار باشد. وی در پیامی توییتری بشار اسد، رییس‌جمهور سوریه را از حمله به ادلب که یکی از آخرین پایگاه های تروریست‌ها در این کشور به شمار می‌رود، بر حذر داشته و نوشته بود: رییس جمهور بشار اسد نباید «بی پروا» دست به حمله به استان ادلب بزند.

ترامپ در این پیام از ایران و روسیه نیز خواسته بود که بخشی از این اشتباه بزرگ که فاجعه انسانی بالقوه را در پی خواهد داشت، نباشند. به ادعای رییس‌جمهور امریکا در صورت چنین اقدامی از سوی ارتش سوریه، هزاران نفر کشته می‌شوند، از این رو باید از این اشتباه جلوگیری شود.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده