ارتش سوریه درمسیرپیروزی نهایی

نیروهای دولتی سوریه در ادامه پیشروی‏‌های هفته گذشته خود توانستند کنترول راه ارتباطی بین دمشق، پایتخت این کشور و شهر حمص را به دست آورند. این راه در چند هفته گذشته به دلیل درگیری بین نیروهای دولتی و مخالفان حکومت بشاراسد بسته بود. درگیری در کوه‏‌های قلمون روی داده بود که در نزدیکی مرز با لبنان است.

به نقل از بی بی سی همچنین گزارش شده که ارتش سوریه توانسته بخش‏‌های گسترده‏ای از شهر نبک را به تصرف خود درآورد. نبک در نزدیکی این راه ارتباطی قرار دارد: در هشتاد کیلومتری شمال دمشق.

گروه نظارت بر حقوق بشر سوریه که مقرش در لندن است هم تأیید کرد که نیروهای دولتی موفق شده اند کنترول جاده دمشق به حمص را به دست آورند، اما افزود که این راه هنوز چندان ایمن نیست. روزنامه الوطن که طرفدار دولت سوریه است، نوشته که ارتش به زودی راه را باز می‏کند. الوطن از قول یک منبع نظامی هم نوشته که ۱۰۰ نفر از جنگجویان مخالف دولت در این درگیری کشته شده اند و یا به اسارت در آمده اند.

جاده مورد بحث از این جهت اهمیت ویژه دارد که به جز سوخت‏رسانی به پایتخت، راهی است که از طریق آن سلاح‌‏های شیمیایی دولت سوریه به ساحل دریای مدیترانه برده می‏شود تا بار کشتی شوند.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده