از شهادت سیدمصطفی کاظمی و شهدای بغلان در بامیان گرامی‏داشت به عمل آمد

این همایش که توسط فرهنگیان بامیان ترتبیب شده بود، در آن صدها تن ازمتنفذین و فرهنگیان این ولایت اشتراک نموده بودند.

ابتدا محفل با آیات از کلام‌‏الله مجید آغاز سپس پیام داکتر سیدعلی کاظمی، رئیس شورای مرکزی حزب اقتدارملی توسط حسین فروتن به خوانش گرفته شد. در ادامه محمدآصف مبلغ، معاون ولایت بامیان ضمن قدردانی از فرهنگیان بامیان به ابعاد مختلف شخصیت شهید کاظمی پرداخت. سخنرانان بعدی حجت‏‌الاسلام والمسلمین سیدناظرحسین ناصری، محی‏‌الدین فرهمند و حکمت‏‌الله هاشمی بودند.

در این همایش فلمی از رویداد بغلان و بخشی از سخنرانی‏‌های استاد شهید کاظمی نیز پخش گردید که مورد استقبال حاظرین قرار گرفت.

در اخیر محفل پیامی از سوی برگزارکنندگان این همایش نیز به نشر رسید که توسط محمدکبیر تابش یکی از فرهنگیان بامیان به خوانش گرفته شد.

در بخش از این پیام آمده است:«شهید مصطفی کاظمی معمار تفکر نوین سیاسی در راستای باز آفرینی وحدت ملی، بازیابی استقلال سیاسی و حفاظت از تمامیت ارضی افغانستان بود و موج بیداری ملی و جریان عدالت خواهی کشور را رهبری می‏کرد؛ همان حق‏‌خواهی و عدالت‏‌طلبی شهیدکاظمی بود که دشمنان ایشان را واداشت تا در برابر این تندر آگاهی و ایمان و تندیس حق و عدالت به صورت همه‏‌جانبه، گسترده و سازمان یافته وارد عمل گردیده و این فریاد راستین را در گلو خفه نمود.

برگزارکنندگان این مراسم از تمامی فرهنگیان و شهروندان کشور صمیمانه تقاضا کردند تا ادامه‏‌دهنده راه شهید کاظمی باشند، راهی که به ملت شدن می‏‌انجامد و ما را در اتخاذ مواضع سیاسی، جهت‏‌گیری‏‌های اجتماعی و راه‌یابی به جامعه نوین یاری و راهنمایی کرده و از کژروی و کج‏‌اندیشی و افتادن در چاله‏‌هایی که دگراندیشان، فرصت‏‌طلبان و رندان ثقافت و سیاست برای ما تدارک دیده‏‌اند باز می‏‌دارد.

فرهنگیان بامیان همچنین از حکومت وحدت ملی خواستند تا یکی از جاده‏‌های کشور را به نام شهید سیدمصطفی کاظمی نام‌گذاری نماید تا سپاسگزاری اندکی باشد به خدمات آن شهید فرزانه.

سخنرانان در فرجام از مسئولین حکومت ملی جداً خواستند تا عاملین قتل‏‌های زنجیره‏‌ای مخصوصاً عاملین این حادثه‏‌ی دلخراش را شناسایی و به کیفر اعمال‏‌شان برسانند.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده