استاد اکبری: در این که کاظمی و یارانش شهید وحدت ملی است، مبالغه نیست

هشتمین سالگرد جانگذار شهادت شش نفر از اعضای نخبه شورای ملی کشور که هر کدام آن‏ها از نخبگان بودند و در راس آن‏ها سید و سردارشان، برادر عزیزان ما سیدمصطفی کاظمی، رهبر فقید و شهید حزب اقتدار ملی و رئیس کمیسیون اقتصاد ملی قرار داشتند را به ملت افغانستان، به شورای ملی و خانواده و دوستان آن شهدا به‏‌خصوص به خانواده شهیدکاظمی‏‏‌و برادرش تسلیت می‏گویم.

در کشوری به سر می‏بریم که از در و دیوارش مصیبت می‏‏بارد که در اثر توطیه های خارجی نا آگاهی ها و نا هماهنگی ها و خود خواهی های که در جامعه ما ریشه دوانده مردم مصبیت می‏‏‌بینند و قربانی می‏‏دهند. ما در مجلس تجلیل از شهدای شواری مل و در این جا گرد آمده ایم.

دراین روز ها دو نفر از شخصیت های بارز و علمای ارجمند و والا مقام ما از این جهان چشم پوشیدند سید عباس حکیمی‏‏‌و عرفانی عالم اگاه و مجاهد ومقاوم و خدمت گذار که خدمات ان ها به یاد ماندنی داشتند خدا آنها راهم در جوار رحمت خود جا و به خانواده های آنها از این موقعیت تسلیت عرض می‏‏کنم .

شهیدمصطفی کاظمی ‏‏با یارانش را اگر ما شهید وحدت ملی می‏‏نامیم در این هیچ گونه مبالغه و ریا کاری وجود ندارد. واقعا شهیدمصطفی کاظمی ‏‏و یارانش در جهت تحقق منافع ملی و گام برداشتن در راه بهبود وضع اقتصادی مردم و کاستن رنچ فقرای ملت تلاش می‏‏کردند، سفر می‏‏‌کردند و در جریان سفر مجاهدانه جان عزیزشان را از دست دادند و هدف دشمنان قرار گرفتند.

شهید سیدمصطفی کاظمی‏‏ درعرصه‏‌های فرهنگی، سیاسی و مدیریتی و در هرعرصه‏‌ای که وارد شد مبتکر و موفق بود. او در شورای ملی خوب درخشید. استعدادی بود که از دست ملت افغانستان رفت و اگر زنده می‏‏ماند، می‏‏توانست خدمات برجسته‏‌ای را انجام دهد. مردمی ‏‏که در مدت 35 سال قربانی و شهید می‏‏دهند شهدای نامدار و شهدای گمنام، همه آن‏ها شهدای ملت و چراغ و شمع‏‌های این ملت و سند افتخارشان هستند. سند تسلیم‏‌ناپذیری این ملت هستند. سند این است که این مردم در راه حفظ هویت اسلامی ‏‏و استقلال ملی خود حاضر شده‏‌اند که بیش از یک میلیون شهید بدهند و حاضر هم هستند. در حالی که دولت این شایستگی را از خود نشان بدهد اعتماد ملی را جلب بکند اگر چنین نظامی‏‏‌داشته باشیم، ملت افغانستان باز هم درراه حفظ هویت اسلامی ‏‏و استقلال ملی خود آماده شهید دادن هستند.

جریان‏‌های افراطیت راست و چپ از ملت افغانستان قربانی می‏‏گیرد و قربانی هایی که ما در 15عقرب تقدیم کردیم، قربانیان افراطیت بودند. گذشتن از خط اعتدال است که از افغانستان قربانی می‏‏گیرد.

شهدای 15 عقرب و در راس آن‏ها شهیدمصطفی کاظمی ‏‏قربانی افراطیتی بود که خطرش منطقه و کشور ما را تهدید می‏‏کند. البته یک افراطیت دیگر هم است که خطرش بیشتر از افراطیت راست و چپ است که کمتر ازآن صحبت می‏‏شود. و آن رفتن یک عده‏‌ای چهار نعل به سمت لیبرالیزم غرب است، به طرف آزادی غیر قابل مهار غرب است که دریچه آن چیزی به نام دموکراسی است.

مقصد اصلی بردن مردم به طرف لیبرالیزم غرب است که این خطر هم دین ما، هم دنیای ما و هم هویت اسلامی‏‏ و وحدت ملی ما و هم خون شهدای میلیونی ما را تهدید می‏‏کند. اگر کسی همیتی داشته باشد و علاقه‏‌ای برای حفظ هویت ملی و هویت اسلامی ‏‏و استقلال ملی باید از این خطر غافل نباشد و چاره‏ای بیندیشد.

دست به دست هم بدهیم با اتکا به اصل اخوت اسلامی‏‏ و وحدت ملی- در هر زمنیه‏‌ای که باشد- در برابر افراطیت آدم‌کش گمراه‏‌گر، همه ما در پرتو قرآن و در روشنی و تلاءلوی خون شهدای ملت ایستادگی کنیم و از طریق معقول از دین و وطن خود و وحدت ملی خود دفاع کنیم .

0 پیام برای این مطلب ثبت شده