استقرار نیروهای ناتو در مرز روسیه

یک مرکز نظامی ناتو در پایتخت لتونی در مرز غربی روسیه با هدف تسهیل استقرار نیروهای ناتو در این منطقه رسما افتتاح شد. قرار است در ۵ کشور دیگر اروپای شرقی نیز مراکز مشابهی بازگشایی گردد.

یک گروه جدید از نیروهای ناتو در کشور لتونی واقع در مرز غربی روسیه مستقر شدند. مراسم نظامی استقبال از این یگان نظامی جدید روز گذشته در ریگا، پایتخت لتونی، با یک دقیقه سکوت به احترام قربانیان حملات اخیر در پاریس آغاز شد.بنابر گزارش خبرگزاری «شینهوا»، وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو در ماه فبروری به توافق رسیده بودند، مقر فرماندهی چندملیتی موسوم به «یگان همبستگی نیروهای ناتو» (NFTU) در 6 کشور اروپای شرقی راه‌اندازی کنند. یکی از این 6 کشور، لتونی است و هدف از این تصمیم تلاش برای پاسخ به چالش‌های امنیتی جدید عنوان شده بود.

این یگان‌های نظامی جدید در کشورهای اروپایی که هر یک دست کم 40 کارمند دارند، با هدف تسهیل استقرار سریع نیروهای ناتو در مرزهای شرقی این اتحادیه در صورت لزوم طراحی و راه‌اندازی شده است. علاوه براین، برنامه‏‌ریزی‌های دفاعی جمعی و هماهنگی مانورها و عملیات آموزشی نیز برعهده این یگان‌ها است. ریموندز برگمانیس وزیر دفاع لتونی در این مراسم اعلام کرد، این یگان نظامی از تاریخ اول سپتامبر فعالیت خود در لتونی را آغاز کرده بود.

فرمانده‏ی نیروهای نظامی لتونی در این مراسم تأکید کرد: این یگان نظامی نماد آمادگی ناتو در پاسخ به چالش‌های مدرن است.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده