اسد: حلب، گورستان رویاهای اردوغان‌خواهد بود

بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در سخنانی در برابر مجلس این کشور به تمجید از حضور گسترده مردم این کشور در انتخابات پرداخت.

وی گفت که این مجلس مختلف از موارد قبلی است. رئیس‌جمهور سوریه بیان کرد: خط مشی و راهنمای ما در مرحله آتی کار به خاطر دیگری است مشابه کاری که شهید و زخمی و هر جان برکفی انجام می‌دهد.

بشار اسد تاکید کرد: هنگامی که با اخلاص و صدق برای وطن کار می‌کنیم برای خود نیست آن گاه رقابت شما در قوه مجریه فعال و واقعی می‌شود.

وی افزود: نزاع‌های بین‌المللی سبب ایجاد نزاع‌های منطقه‌ای شده است و به طور مستقیم بر منطقه و به شکل خاص بر سوریه تاثیرگذار بوده است.

اسد تاکید کرد: انتخابات عادی نبود بل در میان شرایط داخلی دشوار و کشمکش‌های سیاسی بود. ملت سوریه دنیا را با مشارکت بی‌پیشینه خود غافلگیر کرد و این پیامی به دنیا بود که ملت به استقلال خود با وجود همه فشارها پایبند است.

وی خطاب به نمایندگان مجلس سوریه گفت: این مشارکت بی‌پیشینه مسئولیت شما را در قبال این اعتمادی که ملت به شما کرده است زیاد می‌کند. مسئولیت ملی شما در شرایط غیر عادی که دنیا با آن روبرو است صورت می‌گیرد. اسد گفت: برای اولین بار پارلمان سوریه در خود هنرمند و پزشک و پدر شهید دارد تا سوریه ادامه داشته باشد.

رئیس‌جمهور سوریه بیان کرد: غرب با شراکت از سوی هر کشوری مخالفت می‌کند. ارتش ستون اساسی سوریه و حامی کشور و ضامن ملت است. نظام طایفه‌ای فرزندان یک کشور را به دشمن تبدیل می‌کند. اجازه نمی‌دهیم که سوریه در مسیر طایفه‌گرایی و فرقه‌ای حرکت کند.

اسد تاکید کرد: برشما پوشیده نیست که جوهر و اساس روند سیاسی از دیدگاه کشورهای حامی هراس‌افکنی ضربه زدن به کشور از طریق ضربه زدن به قانون اساسی است.

ما اصولی را در مذاکرات قرار دادیم تا هیچ طرفی نتواند خارج از آن عمل کند.

وی در ادامه بیان کرد: هرگز به کشورهای حامی هراس‌افکنی اجازه نمی‌دهیم که سوریه را به پرتگاه سقوط بکشانند. ما طرف‌هایی که با ما در میز مذاکرات روبرو شوند، نیافتیم.

اسد تاکید کرد: حلب گورستانی است که رویاها و آمال اردوغان را دفن خواهد کرد. فتنه در سوریه خفته نیست بل مُرده است و انفجارها نشان دهنده این است که ملت سوریه در مرگ و زندگی برادر هستند. وی افزود: آتش‌بس فواید سیاسی داشت و اجازه تمرکز تلاش‌های نظامی برای تحقق دستاوردهای میدانی را داد. اقتصاد ما با وجود حجم فشارها و تحریم مقاومت می‌کند.

بشار اسد تاکید کرد: جنگ ما علیه هراس‌افکنی ادامه دارد خونریزی‌ها تا زمان ریشه‌کنی هراس‌افکنی و آزادسازی وجب به وجب خاک کشور به پایان نخواهد رسید. کشور با موسساتش مادر همه سوری‌هایی است که تصمیم به بازگشت به آن می‌گیرند.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده