اعضای مجلس نماینده‌گان بار دیگر درگیر شدند

اعضای مجلس نماینده‌گان امروز چهار شنبه (۲۹جوزا) یکبار دیگر باهم درگیر شدند و جنجال آفریدند.

نزدیکان آقای رحمانی کسی که همچون رییس مجلس نماینده‌گان اعلام شده است می‌گویند که  از هر گزینه‌یی برای حل تنش‌های کنونی درمجلس استقبال کردند، اما به گفته آنان شمار دیگری ازاعضای مجلس مخالفت نشان می‌دهند.

هرچند هواداران رحمانی می‌خواستند او را به رای دهی مجدد برکرسی ریاست مجلس بنشانند اما با مخالفت هواداران کمال ناصر اصولی روبه رو شدند.
بربنیاد تصمیم روز سه شنبه اعضای مجلس نماینده‌گان قرار بود امروز (چهارشنبه) اعضای مجلس به گونه مختلط یعنی سری و علنی در باره یک رای جنجال آفرین رای دهی کنند.

فضای مجلس برای دقایقی آرام شد تا  رای گیری آغاز شود، اما تنش‌ها پس ازآن از سرگرفته شدند که هیات اداری موقت گفت، کسانی که رای خود را علنی سازد، باطل است.

این جنجال‌ها ساعت‌ها به درازا کشیدند.

ملالی اسحاقزی، مجلس نماینده گان گفت:« ما در بیرون بی عزت استیم شما نه به عزت تان استین نه برحمت تان استین از سرکوچه‌ها جمع شدین اینجه آمدین خدا خراب و تباه تان کند.»

نیلوفر ابراهیمی، عضوی مجلس نماینده‌گان گفت:« متاسف استم که ازاین جا ما اخطاریه می شنویم که کشته می‌شویم.»

پس از ساعت‌ها رایزنی امان‌الله گذر یکی از اعضای مجلس می‌گوید که مخالفان آقای رحمانی هیچ راه حلی را نمی‌پذیرند وآنان ناگذیر اند او را  به زور به کرسی ریاست مجلس می‌نشانند.

امان‌الله گذر، مجلس نماینده‌گان گفت:« ما پذیرفتیم همه چیز را اما چهار نفر در گروگان گرفته پارلمان را ما می‌شکنانیم این گروگان گیر را را ما میرویم رییس را میاوریم دست هرکسی که چیز کرده میتواند خلاص.»

کمال ناصر اصولی، عضوی مجلس نماینده‌گان گفت:« بدون تعامل قانونی پدر کس اینجا ریاست کرده نمی‌تواند، دست قومندان شان خلاص دست و جنگسالارش هم خلاص.»

محمدعظیم محسنی، عضوی مجلس نماینده‌گان گفت:« یک مشت آدم‌ها را در این جا حکومت، قصداً میخواهد که پارلمان را به بن بست ادامه بدهد حکومت تشویق می‌کند این ها را.»

از سوی دیگر ارگ اتهام‌های مداخله در کار مجلس نماینده‌گان را رد می‌کند.

شماری از نگهبانان مجلس نماینده‌گان می‌گویند که در درگیری‌های امروز اعضای مجلس چندین تن از نگهبانان نیز لت و کوب شدند.

منبع: طلوع نیوز

0 پیام برای این مطلب ثبت شده