افزایش کشت زعفران

مقام‌های وزارت زراعت و آبیاری می‌گویند که کشت زغفران درکشور بیشتر گردیده و صادرات آن به بیرون از افغانستان نیز افزایش یافته است.

مجید الله قرار، سخنگوی وزارت زراعت به آژانس خبری باختر گفت: «درسال پار خورشیدی در كشور سه هزار کیلوگرم زعفران تولید شد که نسبت به سال‌های پیش آن ازدیاد قابل ملاحظه‌ای را نشان می‌دهد: بخش‌های شمال غربی کشور محلات خوبی برای کشت زغفران اند.»

به گفته سخنگوی وزارت زراعت، مقام‌ها در صدد اند تا زمینه صادرات زعفران را به بیرون از کشور بیشتر سازند. درحال حاضر کشورهای چین، ایتالیا، استرالیا و کانادا کشورهایی اند که زعفران افغانستان به آن‌ها صادر می‌شوند با ازدیاد حاصلات، بازارهای دیگری نیز برای خرید زعفران افغانستان مساعد خواهد شد.

قرار می‌گوید که آن‌ها یازده نمایشگاه را برای بازاریابی زعفران افغانستان برگزار نموده اند، درکنار آن 2000 تن از دهقانان را دربخش کشت نوین زعفران و بهره‌گیری بهتر آموزش داده اند و برنامه‌های دیگری نیز برای افزایش تولید زعفران در نظر گرفته شده است.

سخنگوی وزارت زراعت درحالی از افزایش کشت و تولید زعفران یاد می‌کند که تلاش می‌شود تا زعفران کشت بدیل برای خشخاش باشد و از افغانستان به عنوان کشوری یاد می‌گردد که بخش‌هایی از خاک این کشور برای کشت زعفران مساعد است.

سید نبی شینواری، آمر تعلیمات زراعتی وزارت زراعت و آبیاری می‌گوید: «خاک افغانستان برای کشت زعفران مساعد می‌باشد. او به خبرنگار آژانس باختر گفت: «در افغانستان زعفران به شکل چهار قطاره کشت می‌شود که نتیجه خوبی داده است.»

زعفران افغانستان از لحاظ کیفیت (رنگ، بو و مزه) از بهترین زعفران‌ها در دنیا می‌باشد و زعفرانی که به کشورهای خارجی ارسال می‌شود به معیار تعین‌شده در بازارهای جهانی است.

شينواري افزود: «وزارت زراعت از سال 1390 الی 1392 در مجموع دوصد و ده متر اسكول را در 26 ولایت کشور برای 250 دهقان طور مجانی توزیع نموده است. همچنان مصرف کود حیوانی وکود سیاه وسفید نیز ضمیمه آن می‌باشد و برای اضافه‌تر از یک هزار و دوصد دهقان و پنج صد مامور زراعت، آموزش مسلکی زعفران داده شده است.

آمر تعلیمات زراعتی ریاست ترویج وزارت زراعت همچنین گفت: «زعفران در آن ولایت‌های کشور که آب وهوای مرطوب ندارند کشت می‌شود. بیشتر خاک ولایت‌های کشورمان با داشتن چنين خصوصيتی برای کشت زعفران مساعد است. برای دهقانانی که زعفران را کشت می‌کنند پیاز زعفران و کود توزیع می‌شود و همچنین برای آموزش‌های مسلکی برای دهقانان ماشین خشک‌کن زعفران، بسته‌های زعفران و جنراتور نیز درنظر گرفته شده است.

این درحالی است که پیشتر برای کشت زعفران از وسایل ابتدایی استفاده می‌شد. این گفته در حالی بیان می‌شود که مسوولان گمرک ایران از صدور پیاز زعفران جلوگیری می‌کنند مگر شینواری این حرکت را اثرگذار نمی‌داند.

او می‌گوید: «در افغانستان بخصوص در ولایت هرات به هر اندازه که پیاز زعفران ضرورت باشد موجود است و ضرورت نیست که پیاز زعفران از کشورهای دیگر وارد نماییم.»

0 پیام برای این مطلب ثبت شده