افغانستان و فرصت‌های خط آهن

براساس گزارش خبرگزاری‌ها، افغانستان، پروژه‌ی خط آهن و انتقال برق از طریق کشورهاى آسیاى مرکزى به افغانستان و پاکستان را، با مسوولان تاجکستان مورد بحث قرار می‌دهد.

این مطلب را حضرت عمر زاخیلوال، وزیر مالیه، بعد از گشایش تعمیر ریاست گمرک شیرخان بندر ولایت کندز، عصر روز دوشنبه 30ثور ابراز نموده و از آغاز سفرش به تاجکستان خبر داد. وى گفت که قرار است در سفر خود به تاجکستان در مورد خط آهن که قرارداد آن قبلاً در هند با بانک انکشاف آسیایى به امضا رسیده، با مقام‌ها و تاجران آن کشور صحبت نماید.این راه آهن که به طول ٢۵٠ کیلومتر، از تاجکستان آغاز شده و با عبور از شیرخان بندر و ولایت‌های کندز و بلخ، به ترکمنستان وصل می‌گردد نه تنها براى رشد تجارت بین افغانستان و کشورهاى آسیاى مرکزى، بلکه براى مردم کندز و بلخ نیز موثر است.

ساخت راه آهن جدا از مصرف سوخت و آلودگی کمتر، امنیت بالایی را برای مسافران و حمل و نقل کالا به دنبال دارد. در این میان اما کشور ما بدون داشتن مهندسان، مشاوران و متخصصان حمل و نقل ریلی تلاش می‏کند شبکه‌ی حمل و نقل ریلی را در سراسر کشور توسعه دهد، به طوری که هم اکنون اکثر ولایت‌های مرزی کشور آماده و علاقمند اتصال به شبکه راه آهن کشورهای همسایه هستند و در آینده عرصه‌ی بین‌المللی حرفی را برای گفتن خواهند داشت.

در این خصوص راه آهن هرات – مشهد، نیمروز – زاهدان، فراه – زابل، جلال‌آباد – پیشاور، قندهار – کویته، حیراتان، شیرخان بندر، سیاه تپه(توروندی) با کشورهای آسیای میانه می‏توانند به دلیل اهمیت و موقعیت استراتژیکی بالا در کشور و همچنین اتصال آن به کشورهای ایران، پاکستان، ترکمنستان، ازبکستان و تاجکستان و سپس با کشورهای منطقه هند، چین، روسیه، ترکیه و از آن طریق به آب‌های آزاد و کشورهای جهان می‌توانیم جایگاه ویژه‌ی خود را در عرصه‌ی بین‌المللی پیدا کنیم؛ چه آنکه یکی از سیاست‌های کشورهای همسایه اتصال شبکه‌ی ریلی داخلی‌شان از طریق خاک افغانستان به آسیای میانه و شرق آسیا است. این امر فرصت خوبی در راه توسعه‌ی راه آهن و پیشرفت اقتصادی ما از طریق اتصال به خط آهن کشورهای همسایه در جهت توسعه هر چه بیشتر ترانزیت است.

در حال حاضر شمال کشورمان از طریق شهرک بندری ترمز ازبکستان به شکبه راه آهن آسیای میانه و روسیه و اروپا وصل است. بنابراین ساخت خط آهن جدید، افزون بر آنکه ترکمنستان و تاجیکستان را به هم وصل می‌کند، امکان دسترسی افغانستان به شبکه‌ی خط آهن آسیای میانه و اروپا را نیز افزایش می‌دهد.

با راه اندازی این خط آهن و اتصال آن به ولایت‌های جنوبی و غربی افغانستان، افزون براینکه ولایت‌های مرکزی از بن‌بستِ اقتصادی خارج شده و در مسیر ترقی و انکشافِ محروم‌ترین مناطق و مظلوم‌ترین اقوام ساکن در کشور گام‌های ارزنده‌ای برداشته خواهد شد؛ بلکه از سوی دیگر با اتصال کشورهای آسیای میانه به کشورهای حاشیه خلیج فارس، حمل و نقل بین‌المللی در این منطقه افزایش پیدا کرده و نقش زیادی را در توسعه ترانزیت به سمت خلیج فارس و اقیانوس هند خواهد داشت که در نهایت تاثیر زیادی را بر اقتصاد ولایت‌هایی که در مسیر راه ترانزیتی راه آهن قرار دارند می‌گذارد.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده