انصارالله :قطعنامه شورای امنیت بی‏‌تاثیر است

جنبش انصارالله یمن، قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر تحریم تسلیحاتی این کشور را محکوم و تاکید کرد که این قطعنامه هیچ تاثیری بر اهداف انقلاب یمن نخواهد گذاشت.

جنبش انصارالله یمن که در حال مقاومت در مقابل تجاوز عربستان سعودی است، قطعنامه شورای امنیتی سازمان ملل مبنی بر تحریم تسلیحاتی این کشور و عبدالملک الحوثی رهبر انصارالله را محکوم کرد و آن را تصمیمی برای حمایت از تجاوز به یمن دانست.

این در حالی است که پیش از آغاز عملیات توفان قاطع عربستان و هم‌پیمانانش علیه یمن در 26 مارچ گذشته، رهبر انصارالله در سخنانی تاکید کرد که نمی‌توان به شورای امنیتی که همواره با جلادان علیه قربانیان همراه بوده، دل بست. انصارالله یمن در واکنش به قطعنامه شورای امنیت، خواستار تظاهرات در روز پنجشنبه آینده علیه این قطعنامه شد.

از سوی دیگر، محمد البخیتی، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که این تصمیم شورای امنیت، ظالمانه است اما نخواهد توانست ملت یمن را از تکمیل انقلابش و مبارزه با القاعده در یمن بازدارد.

وی افزود: کمیته‌های مردمی نیاز به وارد کردن اسلحه از خارج ندارند و این تصمیم بین‌المللی، تاثیری بر آن‏ها نخواهد گذاشت. این عضو جنبش انصارالله گفت: نیازی نیست به قطعنامه‌ای که هیچ پیامدی برای ما ندارد، واکنشی نشان دهیم. شورای امنیت سازمان ملل در نشست خود با طرح شورای همکاری خلیج فارس علیه انصارالله یمن موافقت کرد.

این طرح عربی شامل تحریمهای تسلیحاتی علیه انصارالله یمن و اعمال تحریم علیه عبدالملک الحوثی، رهبر جنبش انصارالله و احمد، فرزند علی عبدالله صالح، رئیس‏‌جمهور پیشین یمن است. بر اساس این طرح، علی عبدالله صالح و فرزندش ممنوع السفر شدند و از انصارالله درخواست شده است که قدرت در یمن را تحویل دهد.

شبکه خبری العربیه گزارش داد که 14 عضو شورای امنیت به این طرح رای مثبت دادند. روسیه که می توانست با این طرح ضد حوثی مخالفت کند، از دادن رای درباره یمن خودداری کرده است. شورای امنیت از کشورهای عضو خواسته است کشتی‌هایی را که به یمن می‏روند، بازرسی کنند. این شورا با حمایت از مداخله و تجاوزات نظامی عربستان در یمن همچنین از عبدربه منصور هادی و مشروعیت وی حمایت کرد.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده