اهانت به صحابه پیامبرکار ضد انسانی است

پس از هتك حرمت به مرقد حجر بن عدی و نبش قبر این صحابه پیامبر در حومه دمشق، این بار صدها تكفیری افراطی مرقد “جعفر طیار” را در شهر “كرك” واقع در جنوب اردن به آتش كشیدند.

رسانه‌ها گزارش دادند كه دولت اردن در قبال این جنایت سكوت اختیار كرده و رسانه‌های این كشور نیز این خبر را پخش نكرده اند.

این در حالی است كه خشم جهان اسلام در نتیجه تجاوزات هدفمند وهابیون تكفیری به مقدسات اسلامی افزایش یافته است.

سید حسن نصرالله، دبیر كل حزب‌الله ضمن هشدار در خصوص اقدام‌های هراس‌افکنان تكفیری برای نبش قبر صحابه پیامبر و اهل بیت، اعلام كرده بود كه از مرقد حضرت زینب دفاع خواهد كرد تا سایه‌ی فتنه تكفیری‌ها را از آن دور كند.

در همین حال حزب‌الله لبنان و شخصیت‌های عراقی به نبش قبر حجر بن عدی صحابی، گرانقدر پیامبر اسلام و از اصحاب ویژه حضرت علی (ع) واكنش نشان دادند.

به گزارش شبكه المنار، حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای به نبش قبرحجر بن عدی، صحابی جلیل پیامبر گرامی اسلام(ص) در منطقه‌ی عدرا در نزدیكی دمشق واكنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: «حزب‌الله از اخباری كه درباره اقدام گروه‌های مسلح در نبش قبر حجر بن عدی الكندی وجود دارد متالم شده است.»

حزب‌الله لبنان بیان كرد: «آن چه كه ما از آن می‌ترسیدیم و انتظارش را داشتیم و سید حسن نصرالله، دبیركل حزب‌الله دو روز پیش درباره‌ی آن هشدار داده بود یعنی تجاوز به مقدسات دینی، رخ داده است.»

در این بیانیه آمده است: «این صحابی، مقام بسیار والایی دارد و نبش قبر ایشان نشانه تفكر هراس‌افکن جنایتكارانه‌ی گروه‌های مسلحی است كه ارزشی برای مقدسات اسلامی یا مسیحی قائل نیستند.»

حزب‌الله لبنان همچنین بیان كرد: «این جنایت سئوال بزرگی را به وجود می‌آورد كه مخالفان سوری و تعهدات آن‌ها درباره‌ی دفاع از این مقدسات و مراكز دینی كجاست؟» حزب‌الله ضمن ابراز نگرانی درباره ادامه تعرض به مقدسات و اماكن دینی و مذهبی از همه‌ی افراد مسئولیت‌پذیر خواست كه به مسئولیت خود در این باره عمل كنند تا شریك جنایات هراس‌افکن‌ها نشوند.

از سوی دیگر وزارت اوقاف سوریه با صدور بیانیه‌ای هتك حرمت و نبش قبر این صحابی گرانقدر را محكوم و بیان كرد: «تخریب ضریح این صحابی گرانقدر تجاوز آشكار به حرمت همه مسلمانان است.»

نوری المالكی، نخست‌وزیر عراق نیز ضمن محكوم كردن اقدام هراس‌افکنان در نبش قبر صحابی گرانقدر پیامبر گرامی اسلامی(ص) آن را در راستای از بین بردن وحدت مسلمانان دانست.

خضیر الخزاعی، معاون رئیس‌جمهوری عراق نیز گفت: «پس از اخبار منتشرشده درباره‌ی نبش قبر حجربن عدی و انتقال پیكر مطهرش به مكانی نامعلوم، هراس‌افکنان در سوریه چهره‌ی واقعی خود را نشان دادند.»

0 پیام برای این مطلب ثبت شده