اوکراین به خون نشست

درگیری و نبرد مسلحانه میان جدایی‏‌طلبان و ارتش اوکراین در حومه‌ی اسلاویانسک در شرق اوکراین بالا گرفته است. به گزارش خبرگزاری رویترز، دستِ‏کم دو موترحمل و نقل نیروهای نظامی و تعدادی از جدایی‌طلبان هوادار روسیه صبح روز دوشنبه از محل درگیری‌‏ها در حومه‏‌ی اسلاویانسک گریختند. این در حالی است که نیروهای ارتش تلاش می‏کنند کنترول این شهر را که از چندی پیش در اختیار جدایی‏‌طلبان است، در دست بگیرند.

خبرنگار رویترز با اعلام مشاهده چهار دستگاه آمبولانس در نزدیکی محل درگیری‏‌ها خبر داد: به نظر می‏رسد که درگیری‏‌ها به مرکز اسلاویانسک که مقر جدایی‏‌طلبان شرق اوکراین محسوب می‏شود، نزیک می‏شود. خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از آرسن آواکوف، وزیر کشور اوکراین افزایش درگیری‏‌ها در اسلاویانسک را تایید کرد.

وی که در ایستگاه بازرسی واقع در شش کیلومتری محل درگیری‏‌ها حاضر شده بود، از کشته شدن تعدادی از نیروهای ارتش اوکراین و جدایی‏‌طلبان در این درگیری‏‌ها خبر داد، اما به تعداد قربانیان و این که به کدام طرف درگیر تعلق دارند، اشاره‏ای نکرد. نیروهای ارتش اوکراین با بستن محور اصلی منتهی به اسلاویانسک، این شهر را به طور کامل محاصره کردند. استلا خوروشوا، سخنگوی جدایی‏‌طلبان اسلاویانسک نیز از محاصره کامل شهر خبر داد و گفت : برای دفاع از اسلاویانسک از داوطلبان کمک خواسته‏‌ایم.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده