اگر تلاشهای شهید کاظمی نبود، دایکندی به ولایت تبدیل نمی شد

از ششمین سالروز شهادت شهید کاظمی و یارانش در دایکندی تجلیل به عمل آمد. این مراسم با شکوه که با حضور هزاران نفر از مردم ولایت دایکندی و شهر نیلی برگزار شده بود، حجت الاسلام والمسلمین آقای محسنی در باره قیام امام حسین (ع) صحبت نموده و همزمانی شهادت شهید کاظمی با ایام عاشورای حسینی را تصادف نیک و معنی دار خواند.

وی در ادامه در باره شخصیت شهید کاظمی و اهمیت کار فرهنگی در دیدگاه آن شهید سخنانی مبسوطی ایراد کردند. به گفته آقای محسنی اولویت اول کار شهید کاظمی از همان آغاز فعالیت در جهاد و نبرد علیه اتحاد جماهیر شوروی، کار فرهنگی بود. شهید کاظمی می اندیشید که جنگ روزی به اتمام خواهد رسید، بعد از جنگ نیروهای می تواند در جامعه حضور فعال داشته باشند که با ابزار علم و فرهنگ مجهز باشند. به باور حجت الاسلام محسنی شهید کاظمی بیش از آن که یک رزمنده میدان های نبرد باشد، مبارز عرصه های کار فرهنگی و سرباز فداکار علم و دانش بود.

محسنی در ادامه صحبت هایش، تاسیس ولایت دایکندی را ثمر خون شهدا و نتیجه تلاشهای شهید سید مصطفی کاظمی دانست. وی تاکید کرد که اگر تلاشهای شبانه روزی شهید کاظمی نبود امروز دایکندی به ولایت تبدیل نمی شد. به گفته آقای محسنی زمانی که شهید کاظمی و یارانش تلاش شبانه روزی برای ارتقای دایکندی به ولایت داشتند، کسانی هم بودند که مخالف ولایت شدن دایکندی بودند، همانهایی که هم اکنون افتخار ولایت شدن دایکندی را به سینه می کوبند و به دروغ نتیجه تلاشهای شهید کاظمی را بخود نسبت می دهند.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی در ادامه از کارنامه مقامات دایکندی انتقاد کرد و گفت: بعد از ده سال از تشکیل ولایت هنوز هیچ کار موثری برای این ولایت عقب مانده که نیاز شدید به کار دارد، صورت نگرفته است، وی تاسف خورد که با تمام نیازمندی ها هنوز بودجه اندک ولایت، دوباره به کابل بر می گردد. حجت الاسلام والمسلمین آقای محسنی گفت: من نمی دانم که چرا با همه این نیازمندی و ضرورت برای کار در ولایت دایکندی، بودجه این ولایت به کابل برگشت داده می شود. او با استهزا گفت: شاید ما نیاز به کار نداریم، ولایت دایکندی گل و گلزار شده است.

در پایان وی از مقامات خواست در این زمینه تلاش کنند تا همان بودجه اندک در ولایت به مصرف برسد؛ زیرا دایکندی هم نیازمند است و هم زمینه ها و ظرفیت فراوان کار در آن وجود دارد.

در ولایت میدان وردک نیز از ششمین سالروز شهادت شهید کاظمی و یارانش تجلیل به عمل آمد. محفل یادبود از شهدای 15 عقرب ولایت بغلان با حضور صدها نفر از مردم ولایت میدان برگزار و سخنرانان در مورد جایگاه و ویژگی‌های شخصیت شهید کاظمی سخنرانی کرده و خواهان تحقق خواسته های آن شهید و ادامه راه آن توسط یاران شهید کاظمی و ملت رنجدیده کشور شدند.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده