بابانوئل به موصل برگشت

پس از حدود سه سال که ساکنان موصل بدون استقبال از سال جدید گذراندند، مردم در حال حاضر در حال آمادگی برای سال نوی میلادی هستند.مقدمات در شهر موصل، مرکز نینوا در شمال عراق برای استقبال از سال نوی میلادی در حال انجام است. نشانه‌های سال نوی میلادی در وهله نخست در مغازه‌هایی نمود پیدا می‌کند که طی سال‌های اشغال موصل توسط داعش، بسته بودند.

در همین حال، احمد خلیل صاحب یکی از مغازه‌های موصل گفت: ما از نوامبر گذشته، شروع به آماده کردن درخت‌های کریسمس و روبان‌های رنگی و کادوهای کودکان کردیم. ما درخواست‌های بسیاری را از مغازه‌ها و رستوران‌ها و شرکت‌ها برای تزیین ورودی‌و ویترین‌هایشان با درخت‌های کاج و تزیینات دریافت کرده‌ایم.این در حالی است که داعش اجازه برگزاری هیچ مراسمی را در هیچ سالی نمی‌داد و مردم را از جشن‌ها محروم کرده بود. نیروهای داعش با سلاح‌هایشان در شهر می‌گشتند و تمامی مظاهر شادی و جشن را از بین می‌بردند و هر کس که از این امر تخطی می‌کرد، در معرض ذبح و کشته شدن قرار می‌گرفت. نیروهای داعش همچنین به افراد اجازه پوشیدن لباس‌های بابانوئل را نمی‌دادند و تهدید می‌کردند سر آنها را می‌بُرند.

==                                                              ==                                                           ==

شیطان خاورمیانه

یک کارشناس مسایل منطقه در یادداشتی نوشت: «امارات از طریق نیروهای خلیفه حفتر که متحد ابوظبی در جنگ داخلی لیبی است، اقدام به سازماندهی ساز و کاری برای به خدمت گرفتن موج انسانی سیاه پوستان که خواهان مهاجرت از طریق لیبی به اروپا هستند، می‌کند. براساس گزارش‌ها اماراتی‌ها برخی از این افراد را در ازای دستمزد خیلی پایین، با خود به امارات انتقال داده و از آنها در نبرد در یمن و دیگر جنگ‌های جاری در منطقه استفاده می‌کنند.»

به گزارش ایسنا، متن یادداشت حسین موسوی به شرح زیر است: اختلافات سیاسی و جنگ و ناآرامی این روزها به بخشی از هویت خاورمیانه تبدیل شده اشت و هر روز تعداد زیادی در حملات تروریستی یا بمباران و میدان‌های نبرد جان خود را از دست می‌دهند اما با این وجود جنایاتی چون قاچاق انسان، فروش اعضای بدن یا انجام آزمایشهای بیولوژیک از آن دست اقداماتی است که کمتر در خاورمیانه روی می‌دهد و تنها رژیم صهیونیستی است که سوابقی در این حوزه‌های غیر انسانی دارد اما اخیراً صهیونیست‌ها شریک جدیدی در زمینه این جنایت‌ها پیدا کرده‌اند.

حکومت امارات و مرد شماره یک این کشور ، محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی که از او با عنوان «شیطان خاورمیانه» یاد می‌شود، این روزها درگیر پرونده جدیدی شده است که فعالان حقوق بشر در غرب را نگران کرده است. براساس گزارش برخی سازمانهای تحقیقاتی وابسته به سازمان ملل همچون PAX حکومت امارات عربی متحده در حال دخالت در بحران‌های آفریقا برای رسیدن به اهداف خود است. این کشور با ارسال سلاح به آنچه که نبردهای فراموش شده در آفریقا نامیده می‌شوند، زمینه تشدید بحران انسانی در کشورهای آفریقایی همچون سومالی، اریتره، سودان جنوبی و لیبی را فراهم می‌کند. این گزارش‌ها با اشاره به اینکه اقدامات امارات برخلاف کنوانسیون‌ها و توافقات بین‌المللی است که ابوظبی نیز آنها را امضا کرده، تصریح دارند که این اقدامات امارات عربی متحده تهدیدی برای امنیت بین‌المللی است.

علاوه بر این گزارش‌ها حاکی از آن است که امارات در زمینه قاچاق انسان از آفریقا هم فعال شده و نوعی نظام برده‌داری به راه انداخته و آفریقایی‌های فقیر که قصد مهاجرت دارند با هدایت اماراتی‌ها به عنوان نیروی کار و نظامی به استخدام گرفته می‌شوند یا به کشورهای مختلف فروخته می‌شودند. امارات از طریق نیروهای خلیفه حفتر که متحد ابوظبی در جنگ داخلی لیبی است، اقدام به سازماندهی ساز و کاری برای به خدمت گرفتن موج انسانی سیاه‌پوستان که خواهان مهاجرت از طریق لیبی به اروپا هستند، می‌کند.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده