بالگردهای آپاچی درراه عراق

وزارت دفاع امریکا از اعزام بالگردهای آپاچی به عراق خبر داده و اعلام کرد که این بالگردها در بغداد مستقر می‌شوند. مقام‏‌های امریکایی از اعلام جزئیات بیشتر و اینکه چند فروند بالگرد به عراق اعزام شده، خودداری کرده‌اند، اما می‌گویند این بالگردها در بغداد مستقر شده و می‌توانند در صورت نیاز به تخلیه کارکنان امریکایی از عراق، کمک کنند.پنتاگون هم‏چنین اعلام کرد که تعداد بیشتری هواپیمای بدون سرنشین را با مأموریت جمع‌آوری اطلاعات، به عراق اعزام کرده است. پیشتر هم گزارش شده بود که هواپیماهای بی‏سرنشین مسلح امریکایی بر فراز بغداد به پرواز درآمده‌اند. وزارت دفاع امریکا هدف از استقرار این هواپیماها را محافظت از پرسونل امریکایی خارج از سفارت این کشور، اعلام کرده است.

باراک اوباما، رئیس‌جمهور امریکا روز دوشنبه طی نامه‌ای به کنگره از اعزام 200 نیروی اضافی به عراق خبر داد. پنتاگون هم اعلام کرد که افزون بر این، 100 پرسونل دیگر برای پشتی‌بانی لجستیکی به زودی به عراق اعزام می‌شوند.

هم‏چنین به نقل از روزنامه لوس‌آنجلس تایمز، لقمان الفیلی، سفیر عراق در امریکا هفته‏‌ی گذشته اظهار داشت که کشورش در صورتی که دولت امریکا سلاح‌های مورد نیاز برای مقابله با داعش را تامین نکند از ایران، روسیه یا هرجای دیگر تسلیحات مورد نیاز را فراهم می‌کند.

بنابر این گزارش، سفیر عراق در واشنگتن طی سخنانی اظهار داشت:«ما باید هر که را در دسترسمان هست انتخاب کنیم به‌خاطر اینکه با تهدید نظامی مواجه هستیم

گفتنی است که امریکا قرار است تا پاییز سال جاری چند فروند جنگنده اف 16 و بالگرد آپاچی به عراق ارسال کند.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده