برترین کشورهای تولید کننده برق کدام اند؟

بر اساس تازه​ ترین گزارش انجمن جهانی انرژی​ برق​آبی، میزان تولید نیروگاه​های برق​آبی دنیا به حدود چهار میلیون مگاوات ساعت رسیده است که این میزان تولید انرژی برق​آبی مانع از انتشار چهار میلیارد تن گازهای گلخانه​ای در سراسر جهان شده است.

نیروگاههای فعال

در حال حاضر ۲۶٫۵ درصد از کل انرژی تولیدی دنیا توسط انرژی​های تجدیدپذیر تامین می​شود که در این بین ۱۶٫۴ درصد از این رقم مربوط به نیروگاه​های برق​آبی، ۵٫۶ درصد مربوط به نیروگاه​های بادی، ۲٫۲ درصد مربوط به نیرگاه​های زیست توده، ۱٫۹ درصد مربوط به نیروگاه​های خورشیدی و ۰٫۴ درصد مربوط به سایر نیروگاه​های تجدیدپذیر است .

کشورهای برتر

طبق گزارش این انجمن که در سال ۲۰۱۸ منتشر شده است، در حال حاضر کشور چین بیشترین ظرفیت نیروگاه​های برق​آبی جهان را به خود اختصاص داده است، به طوری که میزان تولید واحدهای برق​آبی این کشور به بیش از ۳۴۱ هزار مگاوات رسیده است.

کشورهای تولید کننده برق

پس از چین نیز کشورهای آمریکا (۱۰۳ هزار مگاوات)، برزیل (۱۰۰ هزار مگاوات) و کانادا (۸۱ هزار مگاوات) در میان چهار کشور برتر دارای بیشترین ظرفیت نیروگاه​های برق​آبی قرار گرفته​اند.

میان کشورهای همسایه، ایران با بهره​برداری از ۱۲ هزار مگاوات نیروگاه برق​آبی رتبه نوزدهم دنیا، ششم آسیا و دوم منطقه خاورمیانه را به خود اختصاص داده است.

منبع: خبرگزاری اطلس

0 پیام برای این مطلب ثبت شده