بزرگترین پروژه غزني آماده بهره‌برداری

مقام‌هاي محلي ولايت غزني از تكميل كار بزرگترین پروژه سال ۲۰۱۳ اين ولايت خبر مي‌دهند. به گزارش خبرگزاري آوا، موسي‌خان اكبرزاده، والي غزني مي‌گويد که مركز ثقافت اسلامي در غزني كه بزرگترین پروژه سال ۲۰۱۳ این ولايت مي‌باشد تكميل شده و آماده بهره‌برداري است.

آقاي اكبرزاده روز شنبه 16قوس در يك نشست خبري گفت که مركز ثقافت اسلامي در غزني حاوي ۱۰۰ پروژه مي‌باشد كه در حدود ۳۰ ميليون دالر هزينه برداشته است. او افزود که اين مركز براي برگزاري مراسم پاياني جشنواره سال ۲۰۱۳ غزني آماده شده است.

والي غزني گفت که ساختمان مركز ثقافت اسلامي در غزني پس از سپري‌شدن مراسم پايانی جشنواره سال ۲۰۱۳ غزني كه در ماه حوت امسال برگزار مي‌شود، براي دانشگاه معدن‌شناسي افغانستان در نظر گرفته مي‌شود. به گفته او اين موضوع از سوي مسؤلان وزارت تحصيلات عالي كشور نيز پذيرفته شده است.

والي غزني افزود که در ارتباط به معرفي غزني به عنوان مركز فرهنگي جهان اسلام براي سال ۲۰۱۳ ميلادي ده‌ها پروژه در غزني تكميل شده است. او افزود:«در ارتباط به سال ۲۰۱۳ غزني كارهاي لازم انجام شده است. ۳۰ آبده تاريخي غزني مرمت شده، ۸۰ كيلومتر جاده در داخل شهر غزني آسفالت گرديده، غزني صاحب ميدان هوايي شده و بزرگترين آن كه پروژه‏هاي مركز ثقافت اسلامي غزني مي‌باشد و حاوي ۱۰۰ پروژه است، تكميل گرديده است

شهر غزني از سوي سازمان علمی-فرهنگي سازمان کنفرانس اسلامی به عنوان مركز فرهنگي جهان اسلام براي سال ۲۰۱۳ ميلادي معرفي شده است. مراسم نخست جشنواره ۲۰۱۳ غزني در بهار سال جاري با اشتراك نمايندگان این سازمان( آيسيسكو) و وزراي برخي از كشورهاي اسلامي و اعضاي كابينه افغانستان در غزني برگزار شد.

مراسم پاياني اين جشنواره قرار است در ماه حوت سال جاري برگزار شود؛ اما نگرانی‏های امنیتی همچنان بر این مراسم سایه انداخته و به نظر می‏رسد آمادگی چندانی در این زمینه اتخاذ نشده است.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده