بزرگداشت از شهدای وحدت ملی در هرات

از هفتمین سالگرد شهادت سیدمصطفی کاظمی، بنیانگذار حزب اقتدارملی افغانستان و رئیس کمسیون اقتصادی مجلس نمایندگان، پنج عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نمایندگان و جمعی از مردم مظلوم بغلان در ولایت هرات در هفته‏ی گذشته تجلیل و بزرگداشت به عمل آمد.

در مراسم باشکوهی که در این زمینه در شهرک جبرئیل هرات برگزار شد، سخنرانان ضمن تجلیل از خدمات شهیدکاظمی و نمایندگان همراهش در کمیسیون اقتصادی مجلس، بزرگداشت از مقام شامخ این شهیدان را که نمایندگان اصلاحات و بهبودی وضع اقتصادی مردم بودند، ضروری و مهم دانستند.

سخنرانان همچنین از خدمات شایسته شهید سیدمصطفی کاظمی چه در دوران جهاد و چه دوران مقاومت و سازندگی یادآوری کردند و تأکید کردند که نبود افراد دلسوز و خدمت‏‌گذاری نظیر شهیدکاظمی که تمام انرژی و توان خود را صرف خدمت به مردم و بهبود اوضاع آن‏ها و پیشرفت کشور کرد در جامعه‌‏ای نظیر افغانستان یک خلاء جبران‏‌ناپذیر است.

آن‏ها همچنین تأکید کردند که سفر شهیدکاظمی و یارانش در کمیسیون اقتصادی مجلس به ولایت هرات، تأثیرهای مثبتی بر اوضاع اقتصادی این ولایت داشت و آن‏ها می‏‌خواستند سلسله این دیدوبازدیدها را به دیگر نقاط کشور هم گسترش دهند، اما متاسفانه دشمنان افغانستان و بدخواهان بهبود اوضاع اقصادی مردم و مافیای اقتصادی و سیاسی دست در دست یک‌دیگر گذاشته و مردم افغانستان را از وجود آن‏ها محروم ساختند.

سخنرانان یک بار دیگر از مسئولان حکومت وحدت ملی خواستند تا پرونده جنایات زنجیره‏‌ای به‏‌ویژه پرونده حادثه بغلان را بازگشایی کنند و جواب قناعت‏‌بخشی به خانواده‏‌های شهدا و افکارعمومی در ارتباط با شناسایی عاملان این جنایت بدهند.

به باور سخنرانان، حکومت پیشین نتوانست در این زمینه به طور جدی وارد عمل شود و عاملان قتل‏‌های زنجیره‏‌ای را به مردم معرفی کند.

به باور آن‏ها عدم جدیت حکومت آقای کرزی در شناسایی عاملان حادثه بغلان، سبب شد که دیگر قتل‏‌های زنجیره‏‌ای هم رخ دهند و تعدادی از بهترین فرزندان این کشور قربانی توطیه‏‌های شوم دشمنان شوند.

قابل یادکرد است که در این مراسم حجت‏‌الاسلام آقای امینی، عضو شورای علمای هرات، حجت‏‌الاسلام یزدانی، نماینده آیت‏…محقق در هرات و خطیب مسجد جامع، حجت‏‌الاسلام آقای روحانی، نماینده آیت‏ا… سیستانی و رئیس شورای نظارت بر مدارس هرات، سید وحید قتالی، رئیس پیشین شورای ولایتی هرات، آقای شهیر، نماینده پیشین مردم هرات در مجلس نمایندگان و رئیس شورای متخصصان، خانم محمدی، رئیس کار و امور اجتماعی ولایت هرات، مولوی آخندزاده، رئیس شورای اخوت اسلامی در هرات و دکتر محمد مهدی حدید، عضو شورای ولایتی هرات به ایراد سخن پرداختند.

در اخیر مجلس، آقای کاظمی، نماینده حزب اقتدارملی افغانستان در هرات، پیام داکتر سیدعلی کاظمی، رئیس شورای مرکزی حزب اقتدارملی را به این مناسبت قرائت کرد.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده