بزرگداشت از شهیدکاظمی و شهید صادقی نیلی در مرکز دایکندی

از دهمین سالگرد شهادت شهید سیدمصطفی کاظمی، رهبر فقید حزب اقتدارملی افغانستان و بیست و هفتمین سالگرد شهادت صادقی نیلی، از رهبران حزب وحدت اسلامی و اولین سالگشت شهادت سمیه محمدی از نمایندگان مردم دایکندی پیش از ظهر 26 عقرب 1396 خورشیدی در مرکز دایکندی طی مراسمی از سوی حزب حزب اقتدارملی و حزب حراست اسلامی افغانستان، بزرگداشت به عمل آمد.

در این مراسم که با حضور مسئولین محلی، علما، فرهنگیان و شمار زیادی از اهالی ولایت دایکندی برگزار گردید، سخنرانان طی سخنانی به ابعاد شخصیتی و بررسی کارنامه‌های این شهدا پرداختند .

انجنیر محمود بلیغ، والی دایکندی در سخنانی ضمن تجلیل از کارنامه شهدا تشکیل دایکندی را به عنوان ولایت مدیون زحمات شهید صادقی دانسته گفت:«افتخار اولیه تشکیل ولایت دایکندی برمی‌گردد به شهید بزرگوار و سرور سازندگی یعنی شهید صادقی نیلی و گفته می‌توانیم که ما مدیون کار ایشان هستیم و همه مردم دایکندی خاطره انجام کارهای موثر آن شخصت را به دل دارد.»

جنرال سیدباقر مرتضوی، فرمانده امنیت ولایت دایکندی نیز در سخنانی از شهیدکاظمی به عنوان یکی از چهره‌های درخشان مبارزات آزادی‌خواهانه ملت افغانستان یاد کرد و گفت که مردم افغانستان همیشه از این شهید بزرگوار و دیگر شهدا به نیکی یاد می‌کنند.

وی همچنین با اشاره به فعالیت‌های سمیه محمدی، نماینده دایکندی که در شب عاشورای سال گذشته در کارته سخی کابل شهید شد، وی را یکی از چهره‌های جوان دایکندی خواند که آنچه را که در توان داشت در امر خدمتگذاری و احقاق حقوق مردمش صرف کرد.

آقای مرتضوی همچنین در ارتباط با شهیدصادقی نیلی گفت:«خوب به یاد دارم که شهیدصادقی نیلی همیشه در مقابل زورگویی و قلدری ایستاد می‌شد و به مبارزه می‌پرداخت. وی از جمله کسانی بود که پشتیبان و حامی معارف بود.»

گفتنی است که قرار بود استاد اکبری، رهبر حزب حراست اسلامی، عبدالحق شفق، رئیس اجرائیه حزب، سید عبدالقیوم سجادی، وکیل پارلمان و نصرالله صادقی‌زاده نیز در این مراسم شرکت نموده و سخنرانی نمایند که به دلیل نامساعد بودن شرایط آب و هوایی نتوانستند از کابل به ولایت دایکندی سفر نمایند.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده