بنیانگذاری آرامگاه شهدای وحدت ملی

آرامگاه شهدای وحدت ملی و اعضای پارلمان در سمت غربی ساختمان شورای ملی کشور بنیانگذاری شد. این آرامگاه با محوریت شهدای وحدت ملی یعنی اعضای کمیسیون اقتصادملی مجلس نمایندگان از جمله شهید سیدمصطفی کاظمی، رئیس آن کمیسیون که در واقعه مشکوک بغلان مرکزی به شهادت رسیدند، با بودجه دولتی ساخته خواهد شد.

در این مراسم عبدالرؤف ابراهیمی، رئیس مجلس نمایندگان، بنیانگذاری آرامگاه شهدای وحدت ملی و اعضای پارلمان را، نتیجه به ثمر رسیدن تلاش‎های بی‌شائبه‎ای خواند که در راستای ادای حق این شهیدان صورت گرفته است. آقای ابراهیمی گفت که این کار، انجام تعهدی است که برای ادای یک مسئولیت ملی صورت گرفته است، زیرا این شهدا در راستای انجام رسالت ملی و انسانی خود جان سپردند. رئیس مجلس نمایندگان، خدمات شهیدکاظمی در مجلس و وزارت تجارت را بی‌نظیر خواند که به همین دلیل، ساخت آرامگاه مناسب با شأن ایشان را حق واجب و اساسی شان دانست.

داکتر سیدعلی کاظمی، رئیس شورای مرکزی حزب اقتدارملی و عضو مجلس نمایندگان نیز در سخنانی در این مراسم از اجرای این پروژه توسط نهادهای دولتی و با بودجه ملی قدردانی نموده و آن را گامی هرچند کوچک در راستای ادای حقوق شهدای راستین ملی، به‌خصوص اعضای مجلس نمایندگان دانست. آقای کاظمی افزود که این پروژه باید یک اثر ماندگار تاریخی باشد؛ زیرا پیوندی با خواست‎های مردم دارد. چرا که شهیدکاظمی و یاران شهیدش به هدف آوردن تغییر در دسترخوان مردم، حرکتی را آغاز کردند که در آن راه جان‌شان را از دست دادند.

سید سعادت منصورنادری، وزیر شهرسازی و مسکن که ساخت این آرامگاه از سوی آن وزارت اجرا می‌شود، گفت: «این آرامگاه یکی از پروژه‌های تاریخی است که جایگاه ارزشمندی در میان بناهای ملی خواهد داشت و ساختمان‌ آن با روش‎های معیاری و مناسب با شأن شهدا ساخته خواهد شد.» به گفته وی این آرامگاه با زیربنای ۵۷۸ متر مربع و ۴۴۰ متر مربع احاطه با هزینه ۲۵ میلیون افغانی در ۱۰ ماه کاری ساخته خواهد شد و کار ساخت‌وساز آن تا پایان سال آینده به پایان می‌رسد. وی از زحمات بی‌شائبه داکتر سیدعلی کاظمی، رئیس شورای مرکزی حزب اقتدارملی و عضو مجلس نمایندگان در راستای تأمین بودجه و زمینه‌سازی اجرای این پروژه سپاسگزاری کرد.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده