تخریب پایگاه‌های القاعده در عراق

رئیس شورای نجات ولایت انبار ضمن درخواست افزایش عملیات ارتش عراق برای تعقیب هراس‌افکنان در سراسر این کشور، اعلام کرد که نیروهای ارتش طی یک عملیات نظامی با نام الشبح توانستند مقرهای القاعده در این ولایت را از بین ببرند. با اعلام موفقیت ارتش عراق در عملیات خود علیه گروه القاعده در این ولایت، از بردباری و پایداری نیروهای ارتش در برابر گروه‌های هراس‌افکن قدردانی کرد و تعقیب هراس‌افکنان در تمامی اماکن و افزایش عملیات ارتش در اماکن فعالیت گروه القاعده جهت از بین بردن آن را خواستار شد.

رئیس شورای نجات ولایت انبار با بیان اینکه عملیات نظامی ارتش عراق علیه هراس‌افکنی در این ولایت ادامه دارد، تاکید کرد که نیروهای ارتش با همکاری اهالی انبار، توانسته اند به تمامی پناهگاه‌های گروه القاعده و فرماندهان آن راه یابند.

آقای الهایس با تاکید بر اینکه عشایر ولایت انبار در شکست طرح‌های شعله‌ور ساختن جنگ فرقه‌ای و تجزیه‌ی عراق بر اساس اقلیم‌ها نقش مهمی ایفا کرده اند، خاطرنشان ساخت که روحانیون سخنران در میان تظاهرکنندگان از سوی حزب اسلامی عراق که به دنبال فدرالیسم است، استخدام شده اند.

در مورد برخی اتهام‌های وارده به ارتش عراق نیز مبنی بر اینکه عملیات نظامی خود در نزدیکی مرز سوریه را با هماهنگی دولت دمشق انجام می دهد، رئیس شورای نجات ولایت انبار تاکید کرد که ارتش عراق باید هراس‌افکنان را در هر جای عراق که باشند، تحت تعقیب قرار دهد.

وی با بیان اینکه هراس‌افکنان با چه حقی ملت سوریه را تهدید می کنند، تصریح کرد که در صورت وجود ارتش‌های عربی واقعی، این ارتش‌ها موظفند آوارگان سوری را به خانه‌های‌شان خود برگردانند.

الهایس در مورد تعداد هراس‌افکنان در ولایت‌های نینوا و انبار نیز اظهار داشت: «تعداد هراس‌افکنان در نینوا و انبار بر خلاف تصور برخی‌ها، زیاد نیست، هر چند که شمار تمامی عناصر القاعده در این دو ولایت از 500 تن فراتر نمی‌رود، اما همین تعداد کم عملیات جنایتکارانه‌ی بزرگی مرتکب شده و پس از آن پنهان می شوند.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده