تعریف دوگانه از هراس‌‏افکنی!!

   ترور و هراس‏‌افکنی به معنی ترساندن، ترس، وحشت و فشار، لزوم آدم‏کشی، تهدید، خوف و … در میان مردم می‏‌باشد. با این تعریف می‏‏‌باید تمام کشورهای جهان گروه‌ها و آنانی که باعث رعب و ترس مردم می‏‌شوند را گروه‌های هراس‏‌افکن‏‏ بنامند. مبارزه با هراس‏‌افکنی بعد از حادثه 11 سپتمبر 2001 زمانی که برج‏‌های دوقلو در ایالات متحده امریکا مورد هدف هراس‏‌افکنان قرار گرفت، تشدید یافته و تمام کشورهای جهان بعد از موافقت شورای امنیت سازمان ملل متحد وارد افغانستان شده تا با این پدیده شوم مبارزه جدی نمایند که این امر تا اخیر سال 2014 از جانب نیروهای ناتو و نیروهای امنیتی افغان علیه هراس‏‌افکن‏‏ان صورت گرفته است.

     از آغاز سال 2015 با انتقال مسئولیت‏‌های امنیتی به دست نیروهای افغان مبارزه با هراس‏‌افکنی به دوش نیروهای بومی‏‏‌بوده که آن‏ها مصمم به ریشه‏‌کن کردن آن و افراط‏‌گرایی می‏‌باشند.

     طی روزهای گذشته خبرهایی از طریق رسانه‏‌ها بازتاب یافته که گویا ایالات متحده امریکا طالبان را یک گروه هراس‏‌افکن نداشته است.

   طوری که در بالا از ترور و هراس‏‌افکنی تعریف نمودیم، هراس‌‏افکنی، مرزی ندارد و یا مردم را نمی‏‏‌شناسد. آن‏ها در سرتاسر جهان به فعالیت‏‌های هراس‏‌افگنانه می‏‏‌پردازند که افغانستان، پاکستان و حتی امریکا نیز از این مشکل آسیب دیده است. اگر طالبان هراس‏‌افکن‏‏ نیستند پس چرا هر روز ده‌ها تن از افراد ملکی و بی‏‌گناه را در نقاط گوناگون کشور از بین می‏‌برند و حتی به زنان و کودکان نیز ترحم ندارند و اگر آن‏ها هراس‏‌افکن‏‏ نبودند، به کدام دلیل جامعه جهانی در رأس ایالات متحده امریکا طی سیزده سال گذشته با آن‏ها مبارزه نمود. هر زمانی که برای گروه‌های هراس‏‌افکن از هر جانبی باج داده شود به وضوح به ضرر بشریت تمام شده پس آنانی ثبات و امنیت افغانستان، منطقه و جهان را برهم می‏‏‌زنند دشمن پنداشته شده و باید با آن‏ها قاطعانه مبارزه نمود.

   در اخیر خواست مردم افغانستان به منظور محو کامل پدیده شوم هراس‏‌افکنی از منطقه و جهان از نیروهای امنیتی افغان و جامعه جهانی این است تا در رابطه به مبارزه با هراس‏‌افکنی و افراطیت دید یکسان داشته و هراس‏‌افکنان را به خوب و بد طبقه‏‌بندی ننمایند، به مبارزه جدی و قاطعانه با آن‏ها پرداخته و برحلقات استخباراتی و نظامی‏‏ پاکستان که در قسمت تمویل، تجهیز، نگهداری، آموزش و اعزام هراس‏‌افکنان در کره خاکی یکه‏‌تازی می‏‏‌نمایند، نیز فشارهای لازم سیاسی و نظامی‏‏را وضع نمایند تا منطقه و جهان از شر این غده سرطانی نجات داده شوند.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده