تقویت زیرساخت‌ها ضامن ثبات و امنیت پایدار!

وزارت دفاع ایالات متحده امریکا هفته گذشته اعلام کرد: کشورش به حمایت خود از نیروهای امنیتی افغانستان، برای مبارزه با تروریزم ادامه خواهد داد. معاون وزارت دفاع امریکا در ادامه افزود: جنگ افغانستان سالانه برای کشورش ۴۵ میلیارد دالر مصرف دارد. معاون وزیردفاع امریکا در کمیته روابط خارجی سنای امریکا در ادامه این اظهارات بیان ‌داشت پنج میلیارد دالر مصارف نیروهای امنیتی افغانستان، ۱۳میلیارد دالر مصارف نیروهای امریکایی مستقر در این کشور و باقی‌مانده‌ مصارف لوژستیکی و اکمالاتی نیروها می‌شود. این مقام امریکایی در ادامه تاکید ورزید که ایالات متحده امریکا با تمام توان کمک‌های خود را با نیروهای امنیتی افغانستان علیه طالبان ادامه خواهد داد.

لازم به یادآوری است که پیش از این دونالد ترامپ، رییس‌جمهور امریکا گفته بود دیگر با طالبان مذاکره نمی‌کند و این گروه سرکوب خواهد شد. اظهارات و تاکیدهای اخیر مقام‌های امریکایی مبنی بر عدم مذاکره با مخالفان حکومت و پافشاری بر روش نظامی وضعیت امنیتی و نظامی کشور را به شدت بحرانی گردانید. در طی روزهای گذشته چندین انفجار مهیب و ویرانگر در کابل و دیگر ولایات کشور سبب کشته و زخمی شدن شمار زیادی از مردم غیرنظامی گردید.

افزایش عملیات‌های انتحاری از سوی دیگر سبب گردید که مقام‌های امنیتی و نظامی کشور به شدت از سوی افکارعمومی زیر سوال قرارگیرند.

سرکوب مخالفین و استقرار ثبات و امنیت از خواست‌های اساسی مردم افغانستان می‌باشد. به تعبیر دقیق‌تر شالوده یک زندگی آرام و توسعه یافته و برخورداری و تامین حقوق اساسی شهروندان فقط در سایه امنیت امکان پذیر است. استقرار ثبات و امنیت و ریشه‌کن ساختن تروریسم از داعیه‌های محوری و اولیه نیروهای بین‌المللی در کشور دانسته می‌شود.

  • عبدالشکور اخلاقی

0 پیام برای این مطلب ثبت شده