تولیدات هلمند جهانی می‏‌شود

اتحادیه بازرگانان ولایت هلمند در جنوب کشور اعلام کرده است که در آینده نزدیک تولیدات داخلی این ولایت به بازارهای های جهانی عرضه می‏شود.

علی احمد ناصری، رئیس اتحادیه بازرگانان این ولایت به خبرگزاری بخدی گفت:

«درآينده‏‌ی نزديك پارك‏‌های صنعتی هلمند به فعالیت آغاز می‏کنند و با فعال شدن این پارک صنعتی برای جوانان این ولایت زمينه‏‌ی كار فراهم شده و توليدات هلمند نیز به بازارهای جهانی عرضه خواهد شد

اما آقای ناصری از حکومت مرکزی کشور خواست که برای بازرگانان ولایت هلمند جا و فضای امن را در نظر بگیرد. ناصری گفت: «در صورتی که دولت به بازرگانان هلمند توجه کند، جای امنی را برای آنان در نظر بگیرد، مشکلات اقتصادی هلمند برطرف و از لحاظ تولیدات نیز خودکفا خواهد شد

او تأکید کرد در صورتی که پارک صنعتی هلمند به فعالیت آغاز کند، مشکل بیکاری جوانان هلمند نیز حل خواهد شد.

درهمین حال، عبدالولی از بازرگانان هلمند به این خبرگزاری گفت که دولت برای ساخت کارخانه برای برخی بازرگانان هلمند، زمین توزیع کرده اما هنوز در این مناطق برق انتقال داده نشده است.

او از دولت خواست که برای انتقال برق این منطقه اقدام کند تا بازرگانان به فعالیت خود آغاز کنند.

هلمند در جنوب کشور از ولایت‏‌های ناامن است اما برخی بازرگانان داخلی و خارجی علاقه‌مند تجارت و سرمایه‏‌گذاری در این ولایت اند. درهمین حال، شماری از بازرگانان ولایت هلمند می‏گویند که در جریان یازده سال گذشته، ده‌ها بازرگان این ولایت از سوی طالبان و آدم‏ربایان ربوده شده اند.

حاجی نذیر، یکی دیگر از بازرگانان ولایت هلمند با اظهار این مطلب گفت که دولت برای رهایی این افراد اقدامی نکرده است.

آقای نذیر تأکید کرد برای اینکه مشکلات اقتصادی کشور، بویژه هلمند حل شود دولت بايد زمينه‏‌ی امنيت جانی و مالی بازرگانان هلمند و سایر ولایت‏‌های کشور را فراهم کند. او می‏گوید که بازرگانان این ولایت برخی مشكلات‏‌شان را ازطريق اتحاديه بازرگانان هلمند با دولت مطرح کرده‏‌اند و تاکنون این کار نتیجه‏‌ای نداده است.

گفته می‏شود که پیش از ایجاد این اتحادیه، بازرگانان هلمند به شکل پراکنده فعالیت می‏کردند اما پس از ایجاد اتحادیه، بازرگانان در این ولایت به شکل گروهی فعالیت می‏کنند.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده