حسن نصرالله به اسرائیل در مورد ادامه حملات به سوریه هشدار داد

حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان به اسرائیل در مورد ادامه حملات به سوریه هشدار داده و گفته است چنین حملاتی می‌تواند به جنگ در منطقه منجر شود.

آقای نصرالله گفته است حزب‌الله لبنان نمی‌خواهد وارد جنگ جدیدی با اسرائیل شود.

اسرائیل طی سال‌های اخیر صدها بارها به مواضعی در سوریه که عمدتا گفته شده در اختیار ایران بوده حمله کرده است. اسرائیل می‌گوید هدفش از این کار این است که نگذارد ایران در سوریه حضور نظامی داشته باشد و تجهیزات و سلاح در اختیار حزب‌الله لبنان قرار دهد.

آقای نصرالله در مصاحبه با تلویزیون المیادین مدعی شده که دولت سوریه با کمک آنچه نیروهای مقاومت خوانده می‌تواند تصمیم بگیرد به “تجاوزات” اسرائیل “با روشی متفاوت” پاسخ دهد.

او گفته است این نگرانی وجود دارد که بنیامین نتانیاهو پیش از انتخابات پارلمانی در آوریل به خاطر “خطای محاسباتی” دست به اقدامی بزند.

آقای نصرالله گفته است حزب‌الله لبنان موشک‌های دقیقی در اختیار دارد که می‌تواند “هر نقطه در اسرائیل را هدف قرار دهد.”

جنگ سال ۲۰۰۶ اسرائیل و حزب‌الله لبنان خرابی‌های گسترده‌ای به بار آورد و بیش از هزار لبنانی که بیشترشان شهروندان غیرنظامی بودند کشته شدند. بیش از یکصد سرباز اسرائیلی نیز در این درگیری‌ها کشته شدند.

مصاحبه سیدحسن نصرالله سه ساعت طول کشید و او در آن به سئوال‌های مختلفی در باره بحران سوریه، ایران و شایعه‌های منتشر شده در باره سلامت جسمی‌اش پاسخ داد.

سخنگوی ارتش اسرائیل در واکنش به این مصاحبه در توییتی گفته است “شهروندان لبنان می‌دانند که (حسن نصرالله) در حال دفاع از لبنان نیست بلکه در حال نابود کردن آن است.”

آقای نصرالله در باره کشف تونل‌هایی در مرز اسرائیل و لبنان تائید کرد که این گروه تونل‌هایی در جنوب لبنان دارد اما از گفتن این که این تونل‌ها قبل یا بعد جنگ سال ۲۰۰۶ ساخته شده‌اند یا نه خودداری کرد. او گفت حزب‌الله در این باره سیاست ابهام را در پیش گرفته است.

او گفته است نیروهای حزب‌الله لبنان “برای سال‌ها با تونل‌ها وارد اسرائیل شده‌اند.”

سید حسن نصرالله گفت “برای ما عجیب بود که اسرائیل بسیار دیرهنگام این تونل‌ها را کشف کرد. این تونل‌ها قدیمی هستند و تاریخ حفر یکی از آنها به ۱۳ سال قبل بر می‌گردد.”

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین شایعه‌ها در باره بیماری‌اش را رد کرد و گفت هیچ مشکل جسمانی ندارد.

منبع: بی بی سی فارسی

0 پیام برای این مطلب ثبت شده