حمله خونبار بر یک مرکز فرهنگی در کابل

پنجشنبه 7 جدی

یک خبرگزاری و مرکز فرهنگی در غرب کابل آماج حملات هراس‌افکنان قرار گرفت. در نتیجه حمله به مرکز فرهنگی تبیان و خبرگزاری افغان، بیش از 40 نفر کشته و 30 تن دیگر زخم برداشتند.  گفته شده این حمله زمانی صورت گرفته که این مرکز میزبان نشستی با اساتید و دانشجویان در ارتباط با ششم جدی، سالروز هجوم نیروهای شوروی به افغانستان بوده است. به گفته مقامات امنیتی همه قربانیان این حمله افراد غیرنظامی هستند. به گفته آن‌ها همچنین حمله نخست، انتحاری بوده در حالی که دیگر حملات در نتیجه انفجار ماین بوده است.

گروه هراس‌افکن داعش که پیش از این هم بارها شهروندان کشورمان را در نقاط مختلف آماج حمله قرار داده بود، مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است. حمله اخیر که جمع زیادی از هموطنان ما را شهید و زخمی ساخت، بار دیگر نشان داد که تدابیر امنیتی به‌ویژه در پایتخت تا چه میزان ناکافی و غیرموثر است.

بارها توانایی دشمن در انجام حملاتی چنین و ناتوانی و بی‌کفایتی مسئولان امنیتی مورد انتقاد قرار گرفته اما طوری که دیده می‌شود هیچ بهبودی در این زمینه صورت نگرفته است.

در این میان مسئولان بلندپایه دولتی هم جز ایراد بیانیه‌های تکراری کاری انجام نداده‌اند. متاسفانه امنیت ملی در مقابله با حملاتی از این دست که از سوی طالب، داعش یا هر نام دیگری که بر این هراس‌افکنان گذاشته می‌شود، انجام می‌شوند بی‌نهایت ضعیف عمل کرده است.

نیروهای امنیتی در شناسایی دست‌های پشت پرده و به اصطلاح ستون پنجم دشمن که در نقاط مختلف شهر خانه کرده، ناکام بوده و چنان که دیده می‌شود دشمن هر بار که اراده کرده، اجتماعات مردمی و همچنان مراکز عبادی را آماج قرار داده است. اسفبارتر این که رهبران حکومت وحدت ملی به جای بهبود اوضاع امنیتی و وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم، همچنان مصروف رقابت‌های کثیف سیاسی هستند و در فکر توطیه و بیرون کردن رقیب و یار و یارگیری.  حزب اقتدارملی ضمن محکوم کردن این حمله ددمنشانه، شهادت جمعی از هموطنان مان به‌ویژه همکاران رسانه‌ای را به خانواده‌های آن‌ها تسلیت گفته و برای زخمی‌های این حمله، سلامتی عاجل آرزو دارد.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده