خط و نشان یمنی‌ها برای عربستان

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که این نیروها ۳۰۰هدف نظامی و تاسیسات حیاتی عربستان را جزو اهداف موشکی خود قرار داده‌اند. به نقل از خبرگزاری یمنی سبا، شرف‏غالب لقمان، سخنگوی ارتش یمن که از هواداران جنبش شیعی انصارالله (حوثی‌ها) است، اعلام کرد: «ما 300هدف نظامی و تاسیسات حیاتی عربستان را جزو اهداف خود قرار داده‌ایم تا آنها را بمباران کنیم. این اقدام ما در واکنش به نقض آتش‌بس از سوی عربستان صورت می‌گیرد؛ چراکه مقابله‌به‌مثل به گزینه‌ای برای ما تبدیل شده است که پیش‌تر دوست نداشتیم به آن متوسل شویم

وی گفت: «ما هنوز بسیاری از سلاح‌ها و تجهیزات جنگی خود را علیه عربستان به‌کار نگرفته‌ایم. ارتش و کمیته‌های مردمی با توانایی‌های نظامی خود قادر به تغییر معادله جنگ هستند.

از امروز به بعد تنها به دفاع نمی‌پردازیم بلکه حمله از اولویت‌های استراتژیک ما خواهد بود.» ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اخیرا حملات موشکی خود را علیه عربستان افزایش داده‌اند. در همین حال در حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به محله الشهداء در ولایت الحدیده، 6یمنی از جمله چند کودک کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

مذاکرات چندروزه‏‌ی گروه‌های یمنی که با حضور نماینده‏‌ی سازمان ملل در ژنو سوئیس جریان داشت، یکشنبه‌شب بدون نتیجه به پایان رسید. آتش‌بس یک هفته‌ای که برای این مذاکرات اعلام شده‌بود، تمدید شده‌است. این در حالی است که در همین روزهای آتش‌بس، عربستان به حملات خود به مواضع یمنی‌ها ادامه می‌داد و ارتش و نیروهای مردمی یمن هم به این حملات پاسخ می‌دادند.

نماینده‏‌ی سازمان ملل دیروز در نشستی خبری پس از پایان این دور از مذاکرات هیأت‌های یمنی در سوئیس گفت: «مذاکره‌کنندگان درباره‏‌ی انجام چند اقدام اعتمادساز به‌خصوص آزادکردن همه‏‌ی اسرا و زندانیان و تشکیل کمیته‌‏ی آتش‌بس به توافق رسیدند

0 پیام برای این مطلب ثبت شده