داکترسیدعلی کاظمی،‌عضو مجلس نمایندگان در جمع نیروهای امنیتی کشور: حمایت از نیروهای امنیتی، مسئولیت همگانی است

اشاره: حمایت از نیروهای مسلح در امر مبارزه آنها با آنانی که خون مردم بی گناه را می ریزند در سطح ملی و از سوی نهادهای مختلف مدنی ادامه داشته است. نهاد حرکت سفید نیز در سلسله حمایت از این نیروها، پنج شنبه گذشته در محفل با شکوهی از نیروهای مسلح کشور حمایت کرد و از آنها تقدیر به عمل آورد. داکتر سید علی کاظمی نماینده مردم کابل و رییس شورای مرکزی حزب اقتدار ملی در این جمع سخنرانی کرد که متن آن تقدیم می گردد.

حضارگرامی، شخصیت‌های معزز نظامی، فرهنگی و عقیدتی، جنرال مرادعلی مراد، جناب آقای رمزی و سایر فرماندهان عالی‌قدر حاضر در محفل، سلام علیکم و رحمت ا… !

از حضور در جمع شما خوبان خرسندم و امیدوارم اقشار مختلف مردم افغانستان، سپاسگزار زحمات شبانه‌روزی نیروهای امنیتی کشور باشند.

با استفاده از فرصتی که در اختیار بنده گذاشته شده به بیان چند نکتهی کوتاه اکتفا میکنم.

همانگونه که همگی در جریان هستید، شرایط حاکم در کشور بسیار حساس است و سال آینده شاهد اوضاع حساس‌تری نیز خواهیم بود. گمانهزنیها از اینکه سال 1395 پر از ماجراهای جنگ و نبرد در سراسر کشور خواهد بود، باید برای نیروهای امنیتی زنگ هشداری باشد تا آمادگیهای بیشتری برای مقاومت و نبرد بگیرند. نیروهای دلیر امنیتی ما در جریان دو سال گذشته به صورت مستقلانه از این خاک دفاع کرده و ثابت نمودند که قابلیتهای بیشماری دارند. با این حال، به باورمن نباید تحلیل از اوضاع جاری و آینده به گونهای صورت بگیرد که روحیهی مردمی را تضعیف کند. خوشبختانه که استراتیژی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در سال پیش رو اعلام شده و براساس آن تمام تدابیر گرفته شده است. با این حال، تلاشها باید در هردو محور؛ جنگ و مذاکره ادامه یابد و به هر نحو ممکن از تمامیت ارضی و حیثیت کشور دفاع شود.

چند دههاست که ما در جنگ به سر میبریم و قربانیهای بسیاری را در این راه داده‌ایم. شهدای والامقان نیروهای امنیتی، جایگاه بلندی در پیشگاه خداوند و محضر ملت عزیز افغانستان دارند. مردم هیچوقت این جانفشانیها را فراموش نکرده و رشادت شما را نیز از یاد نخواهند برد. جا دارد که به روان پاک این شهدا درود فرستاده و یاد تمام شهدایی که با پایمردی و مقاومت از این خاک دفاع کردند، گرامی بداریم. بنده نیز افتخار آن را دارم که عضو خانواده شهدا هستم؛‌یک برادرم در جبهه و دیگری نیز در راه خدمت به ملت افغانستان، جانش را از دست داد.

با این حال، چشم تمام ملت به شما دوخته شده؛‌شماییکه در خط مقدم نبرد هستید، شمایی که با شجاعت تمام نشان دادید که مسایل چون قوم و ملیت و طرف سیاستهای گوناگون برای‌تان معنا ندارد و در پرتو وحدت کلمه و با حفظ وحدت ملی از سرزمین‌تان دلیرانه دفاع کردید. اکنون نیز انتظار مردم آن است تا با رشادت بیشتر از پیش به ایستادگی‌تان ادامه دهید.

دوستان گرامی! بنده با تأیید سخنان جنرال صاحب مراد و با استناد به یکی از فرمایشات استاد مصطفی کاظمی عرض میکنم که جهاد ما ادامه دارد و شما پیشگامان این جهاد مقدس هستید. از سوی دیگر جهاد متعلق به تمام ملت افغانستان است و همگی باید به حمایت از نیروهای امنیتی شان برخیزند. در شرایط دشوار کنونی باید جهاد در تمام عرصهها استمرار یابد؛‌جهاد فرهنگی با تبلیغات مثبت علیه دشمنان ملت افغانستان، جهاد اجتماعی با ایجاد اشتغال و تأمین رفاه مردم، جهاد سیاسی با آوردن صلح و مذاکرات سازنده و سرانجام جهاد نظامی که شما در سرخط آن قرار دارید. ما باید هوشیار بوده و دستهای پیدا و پنهان دخالت‌گر را در تمامی عرصه‌ها کوتاه کنیم.

شکی نیست که ما در تمام عرصهها با مشکلات زیادی مواجه هسیتم. اما باید باور داشته باشیم که روزی براین مشکلات غلبه کرده و به اهداف بلند ملی خود دست خواهیم یافت. شرط اساسی آن حفظ وحدت، همدلی، انسجام و همبستگی مردم و نیروهای سیاسی و کارکرد موثر قوای سه‌گانه در سطح دولت است.

من به عنوان نمایندهی بخشی از مردم افغانستان بارها در مجلس صدای وحدت ملی، همبستگی و همدلی سر داده‌ام. در مباحثات موجود برسر درج قومیت در تذکره الکترونیکی بارها گفته‌ام که پیچیدن روی این گونه مسائل، شأن یک ملت بزرگ را در نزد دوستان بینالمللی کاهش خواهد داد.

لذا بار دیگر از شما میخواهم تا با پرهیز از هرگونه مباحث و جنجالهای فرعی، به افغانستان واحد، آزاد و سربلند فکر کنید تا صدای همبستگی و عدالت‌خواهی در دنیا از افغانستان طنین‌انداز شود.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده