داکتر سید علی کاظمی در سالروز میلاد مهدی موعود: پیروزی؛ آغاز مسئولیت جدید است

دوستان بزرگوار، علما و شخصیت‏‌های معزز، حاضرین گرامی مجلس، موسفیدان و جوانان السلام علیکم و رحمت الله!

می‏خواهم دو نکته را تذکر بدهم. اول اینکه قرار بود روز جمعه روز میلاد با سعادت امام زمان (عج) این مجلس برگزار گردد اما بنابر دلایلی امروز برگزار کردیم.

نکته‏‌ی دوم اینکه چون روز آخر کمپاین است همکاران تیم اصلاحات و همگرایی در ولایات دیگر برای کمپاین تشریف برده‏‌اند.

من به نوبه‏‌ی خود میلاد با سعادت مهدی موعود، نواده پیامبر گرامی اسلام را خدمت همه شما عزیزان و حضار گرامی تبریک و تهنیت عرض می‏کنم و لازم می‏دانم که به روح شهدای مظلوم افغانستان به‌خصوص شهید کاظمی نیز صلوات بفرستیم.

قبلاً مفصل درباره ولادت با سعادت مهدی موعود و جایگاه آن حضرت صحبت شد، من می‏خواهم به دو نکته اشاره کنم. اول اینکه همه مسلمانان خوشبختانه از فرقه‌‏ها و مذهب‏‌های مختلف روی مسایل بنیادین مساله مهدویت توافق دارند و اختلاف چندانی دراین مورد وجود ندارد. نام مادر ایشان نرجس است و در سال 255 متولد شده و در سن پنج سالگی پدر بزرگوار خود را از دست داده‏‌اند.

پیامبران الهی با مشکلات زیادی مواجه شدند، پیامبر اکرم نیز با مشکلات زیادی روبرو گردید، اما چون در زمان پیامبر اکرم، دین به اکمال رسیده بود و اکثر مردم به این نتیجه رسیده بودند که دین حضرت محمد برحق است و نسبتاً کار ایشان آسانتر بوده است، حضرت پیامبر بعد از دوره‌ی نبوت، مسئولیت را به حضرت علی (ع) سپرد. این روند ادامه یافت تا این که حضرت مهدی موعود در سن پنج سالگی به امامت رسید.

تاریخ بشریت شاهد حضور رهبران حق و رهبران باطل بوده است. جریان حق و باطل جریان مستمری است که در تاریخ بشر همیشه وجود داشته است. باطل زرق و برق دارد، زور دارد، امکانات دارد، از تزویر استفاده می‏کند ولی بندگان صالح خدا تصمیم نهایی در روی زمین را خواهند گرفت.

در همین رابطه امام کاظم گفته است: ائمه حق هستند که همین مسیر را دنبال می‏کنند، رهبران برحق، رهبران نیکوسرشت هستند و همین رهبران دوستان و یارانی مثل شما دارند که همیشه در کنارشان بوده‏‌اند. آن‏ها رهبرانی هستند که از زرق و برق دنیایی به دور هستند، از امکانات به دور هستند، آن‏ها برای خدا و عزت و سربلندی مردم کار می‏کنند. و جای دیگر امام کاظم مسیر باطل و رهبران باطل را تشریح می‏کند و می‏فرماید که آن‏ها کسانی هستند که به زرق و برق دنیا تسلیم می‏شوند، درواقع آن‏ها عبید دنیا هستند. ما با این نوع رهبران برخورده‌‏ایم، رهبرانی که در برابر دنیا و زرق و برق دنیایی کمترین مقاومت را انجام داده و تسلیم قدرت و زور شدند.

شرایط، مسیر خود را می‏‌طلبد و یکی از شرایطش ایستادگی و تسلیم نشدن است و دیگر شرایطش توکل به خدا، توکل به دین و اعتقادات است. یکی از راه‏‌ها پشتوانه‏‌های مردمی است که رهبران باطل به دلیل نگرش و گرایش‏‌های‏شان از نعمت الهی، یعنی حمایت مردمی، بی‏‌بهره‏‌اند.

همین رهبر اگر کوچک‌ترین لغزشی را داشته باشد هم موجب قهر خدا قرار می‏گیرد و هم موجب قهر مردم. پس بنابراین دو موضع حق و باطل از قدیم وجود داشته و تا هنوز هم است.

اگر ما راه و مسیر خود را تغییر بدهیم بازهم فردا در مقابل مردم و خدا جواب‏دادنی هستیم. الحمدالله مردم افغانستان در رابطه به اعتقادات و باورهای‏شان مقاوم و با پایمردی می‏‌ایستند و هرگز تسلیم نمی‏شوند.

ما در جریان کمپاین در ولایات مختلف سفر داشتیم. در آن جا وقتی استقبال گرم مردم را می‏دیدیم وجدان‏مان اجازه آن را نمی‏داد که به این مردم دروغ گفته شود. مردم به این نظر هستند که ما رهبران خوبی هستیم و برای رسیدن به قدرت ما را یاری می‏کنند.

دو نامزد در دور دوم انتخابات رقابت می‏کنند. ما در ولایات که به حضور مردم رسیده بودیم برای آن‏ها مطرح کردیم که نمی‌‏خواهیم بدگویی یک کاندید دیگر را داشته باشیم. به اندازه توان تلاش می‏کنیم که درمسیر رهبران حق و درخدمت مردم باشیم. ما در مقابل جناب داکتر صاحب اشرف غنی احمدزی به هیچ عنوان از شیوه‌‏ها و رفتارهای غیراخلاقی و غیرقانونی استفاده نکرده‌‏ایم.

درست است که مبارزات انتخاباتی است ولی بدگویی‏ نباید صورت بگیرد یا توهین به شخصیت اشخاص نباید صورت بگیرد. چیزی که در تیم اصلاحات و همگرایی وجود دارد و این تیم را تا حدودی برجسته می‏کند تعداد زیادی از چهره‏‌های هستند که نمایندگی از جهاد و آرمان شما می‏کنند. یک پیوندی وجود دارد بین شما و آرمان شما. و در رابطه با درد و رنج مردم افغانستان آشنایی بیشتر دارند به خاطری که تعدادی زیادی از اعضای این تیم کسانی هستند که از میان شما برخواسته و در همین جا به دنیا آمده‏اند، در همین مناطق رشد کرده و با غم‏‌ها و مشکلات شما آشنا هستند.

جای یک نگرانی وجود دارد و آن هم زرق و برق دنیا است که فکر انسان را تغییر می‏دهد. نشود خدای ناخواسته زمانی که ما به قدرت رسیدیم فکرمان تغییر کند و بگوییم ما به قدرت رسیدیم دیگر همه چیز تمام شد.

در آن زمان مسئولیت اصلی به دوش ما می‏افتد، چون عساکر بین‏‌المللی بیرون می‏شوند و این ما هستیم که باید کشور را از هر نگاه حفظ کنیم. در رابطه با مناطق محروم که ما وعده دادیم، بخیر هنگامی که با رای شما تیم ما برنده شد، مشارکت ملی را تمثیل می‏کنیم. مردم این انتظار را دارند که وقتی به قدرت رسیدیم و در ارگ ریاست‌‏جمهوری رفتیم نباید در آن جا محو شویم و هرگز دیگر بیرون نشویم. باید مردم را فراموش نکنیم مخصوصاً به مشکل بیکاری، امنیت و مشکلات مناطق محروم رسیدگی نمائیم. بنابراین این وعده بوده که انشاالله همین تیم به کمک خداوند اگر پیروز شوند در کنار شما خواهند بود و مغرور نخواهند شد. از شکست ها نباید مایوس شویم و در پیروزی‏‌ها نباید مغرور. در هر مشکلات ما ایستادگی کردیم شهید دادیم.

برادران عزیز! شرایط امروز نشان می‏دهد که مردم افغانستان بیشتر از گذشته آگاه شده‌‏اند و می‏خواهند که تغییر در سرنوشت‌‏شان ایجاد شود. خوبی گپ این است که نامزدان می‌آیند در خدمت شما قرار می‏گیرند و از شما نظر و رای می‏خواهند که در قدیم‌‏ها این طور نبود. ما به ولایات دوردست سفر کردیم به این خاطر که از آن‏ها نظر بخواهیم و رای آن‏ها را بگیریم که این خودش نشان دهنده سربلندی و موفقیت مردم افغانستان است. امید است همان طور که درشانزدهم حمل چهره‏‌ی افغانستان را تغییر داد در 24 جوزای 1393 بهتر از گذشته در پای صندوق‌های رای آمده و رای بدهید. کسانی که نتوانستند در رای‏گیری گذشته اشتراک کنند بنابر هر مشکلاتی که داشتند از آن‏ها نیز می‏خواهیم که بیایند و رای بدهند تا تغییر در سرنوشت ما ایجاد شود.

یک پروپاگند دیگر نیز در این روزها وجود دارد مبنی بر این که رئیس‌‏جمهور تعیین شده است و امریکایی‏‌ها از قبل رئیس‏‌جمهور را تعیین کرده‌‏اند. چنانچه این مساله را وقتی که ما به بهسود رفتیم در آنجا مطرح کرده بودند که می‏‌گفتند «برادران بهسودی شما باید به یکی از کاندیدها رای بدهید اگر نی کوچی از منطقه‏‌های‏تان نمی‏روند و اگر رای ندادین فلان کاندید کوچی‏‌ها رابه مناطق‏تان روان می‏کند» این مساله کاملاً اشتباه است. جامعه بین‏‌المللی تصمیم دارد که احترام به رای مردم افغانستان گذاشته شود و هم شما مردم تصمیم دارید که توسط رای‏تان سرنوشت‏‌تان را تغییر بدهید. درپایان یک بار دیگرمیلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود را به همه آزاداندیشان وعدالت‏‌خواهان تبریگ می‏گویم.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده