داکتر عبدالله عبدالله در نخستین روز مبارزات انتخاباتی و خطاب به مردم شریف افغانستان: نتایج دور دوم نیز با دستان توانای شما رقم می‏خورد

نامزد تیم اصلاحات و همگرایی و تیم‌‏های همسو در نخستین همایش مردمی به پیشواز از آغاز دور دوم پیکارهای انتخاباتی ریاست‏‌جمهوری بر حفظ سلامت رقابت‏‌ها تأکید کرد.

داکتر عبدالله عبدالله در همایش باشکوهی که به همین مناسبت در هوتل انترکانتیننتل شهر کابل و با حضور تیم‌‏های همسو و صدها تن از هواداران این تیم‌‏ها تشکیل شده بود، همچنین گفت که مردم افغانستان انتخابات بهتر وشفاف می‏خواهند که این مسئولیت کمیسیون مستقل انتخابات وکمیسیون شکایات انتخاباتی است. داکتر عبدالله تأکید کرد که مردم افغانستان تقلب سازماندهی شده را نخواهند پذیرفت.

رهبر ائتلاف ملی افغانستان همچنین افزود:«امروز در روز اول کمپاین دور دوم انتخاباتی قرار داریم ازهمین حالا عزم واراده‌‏ی مردم درتعیین سرنوشت شروع می‏شود. در دور اول، اول بودیم و نتایج دور دوم نیز با دستان توانای شما مردم رقم می‏خورد

داکتر عبدالله با تشکر از حماسه‏‌آفرینی مردم در دور اول انتخابات اظهارامیدواری کرد که مردم این حضور گرم را در دور دوم نیز حفظ کنند.

وی گفت:«اکنون که انتخابات به دور دوم رفته است باور دارم که مردم افغانستان با درنظرداشت اهمیت انتخابات مصمم خواهند بود که بار دیگر در پروسه‏‌ی انتخابات سهم گرفته و نتایج مطلوب را با این سهم‌گیری خویش به دست آورند. اگر مشارکت حماسی مردم افغانستان در دور اول، همه را به تعجب واداشته بود، این بار نیز مردم پر افتخار افغانستان با مشارکت و سهم‌گیری وسیع خود، تعهد خویش را با آرمان شهدا، به مردم‏سالاری و ایجاد فرصت‏‌های بهتر ثابت می‏کنند

به باور داکتر عبدالله تیم اصلاحات و همگرایی که روز به روز طیف حامیان و هواداران آن گسترده‌‏تر و وسیع‏تر می‏شود، با یک‏جا شدن تیم‌‏های انتخاباتی دیگر، وحدت ملی را در افغانستان تمثیل نموده و باعث استحکام پایه‏‌های عدالت اجتماعی می‏شود.

این نامزد ریاست‏جمهوری همچنین تذکر داد که «سرنوشت با دیدن فال و استخاره رقم نمی‏خورد بلکه هر رای شما سرنوشت‏ساز است. چنانچه شما مردم قهرمان با رای خود تیم ما را تا این مرحله به پیروزی رساندید، یقین داریم که بار دیگر تیم را که متعهد به آرمان شهدا، مردم افغانستان، ثبات، امنیت و مردم‏سالاری است، به پیروز می‏رسانید

داکتر عبدالله گفت که تیم اصلاحات و همگرایی، برنامه‏های مدونی را در عرصه‏ی امنیت، روند مصالحه، حکومت‏داری خوب، مبارزه با فساد اداری، زدودن فقر و بیکاری، سرمایه‏گذاری در کشور، آینده جوانان، حقوق شهروندان، برگشت آبرومندانه مهاجرین به کشور، بهبود صحت، تعلیم و تحصیل، بهبود روابط خارجی کشور در سطح همسایه‏ها و با جامعه بین‏المللی به منظور جلب همکاری‏های بیشتر جامعه جهانی در نظر دارد.

نامزد تیم اصلاحات و همگرایی در این دور از رقابت‏ها از سفر به ولایت‏های کشور و تشریح برنامه‏های این تیم به مردم و شنیدن سخنان آن‏ها خبر داد و گفت که این سفرها از همین امروز شروع خواهند شد. نامزد پیشتاز انتخابات ریاست‏جمهوری کشور در این مراسم همچنین از تلاش‏های نیروهای امنیتی کشور برای تأمین امنیت انتخابات و همچنین از رسانه‏ها برای نقش موثر آن‏ها در اطلاع‏رسانی به مردم قدردانی و تشکر کرد.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده