داکتر کاظمی: برگزاری نمایشگاه قرآنی در ماه نزول قرآن زیباست

هشتمین نمایشگاه بزرگ بهار قرآن به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان از جانب شورای عالی قرآنی افغانستان در کابل برگزار شد. برگزاری مسابقات قرآن‌خوانی میان نوجوانان و جوانان نیز یکی ازبرنامه‌های این نمایشگاه بود.

در مراسم اختتامیه این نمایشگاه ابتدا آقای حاج عباس حسن‌زاده، رئیس شورای عالی قرآنی افغانستان درباره این دور از نمایشگاه صحبت کرد و هدف از این نمایشگاه و مسابقات را ترغیب و تشویق قرآن‌خوانی در میان نوجوانان و جوانان دانست. وی اظهار امیدواری کرد که گرایش نوجوانان و جوانان به سمت انس با این کتاب الهی روزبه روز بیشتر شود. به گفته آقای حسن زاده، در مسابقات کتبی نزدیک 5 هزار نفر اشترک کرده بودند که به 30 نفر آن‌ها جایزه داده شد. همچنین مسابقه در سه بخش قرائت، ترتیل و حفظ کل قرآن برگزار شد.در ادامه داکتر سید علی کاظمی، رئیس شورای مرکزی حزب اقتدارملی و نماینده کابل در مجلس نمایندگان در سخنانی با تشکر از برگزارکنندگان این نمایشگاه و مسابقات گفت که رمضان ماه نزول قرآن است و برگزاری این نمایشگاه در این ماه مبارک، تقارن زیبا و به‌جایی است. داکتر کاظمی همچنین به نوجوانان و جوانان توصیه کرد که قرآن را با ترجمه و تفسیر بخوانند و با زندگی روزمره‌شان وفق دهند چرا که قرآن راه فلاح و رستگاری را به انسان‌ها نشان داده است. داکتر کاظمی با اشاره به این که خداوند خود قرآن را شفاء و رحمت برای مومنین دانسته گفت پس برماست که از قرآن پیروی کنیم و آن را رهنمای خود قرار دهیم. داکتر کاظمی همچنین با اشاره به آموزه‌های قرآنی درباره لزوم احترام نوجوانان و جوانان به والدین، به نوجوانان و جوانان توصیه کرد که قدر والدین خود را بدانند و به آن‌ها احترام بگذارند. در ختم این محفل لوح سپاسی از جانب شورای عالی قرآنی به هفته‌نامه اقتدارملی افغانستان برای خبررسانی نمایشگاه از سوی مسئولان نمایشگاه اهدا گردید.همچنین لوح دیگری به خانم مژگان مصطفوی، معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ هم اهدا گردید.

قابل یادآوری است که از طرف انجمن آرمان‌ جوانان افغانستان نیز لوح تقدیری به پاس کوشش‌های آقای حسن‌زاده برای برگزاری این نمایشگاه اهدا شد.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده