درخشش خوب محصولات زراعتی افغانستان در نمایشگاه دبی

صادرکننده‌گان مواد غذایی افغانستان محصولات شان را در نمایشگاه جهانی «گولفود» در دبی برای پنج روز از بیست و هشتم دلو تا دوم ماه حوت سال روان خورشیدی به نمایش گذاشتند.

بیست و هفت شرکت افغانی میوه‌ها، زعفران، میوه‌های خشک، مساله‌جات، سبزیجات و آب میوه کشور را دراین نمایشگاه به نمایش گذاشتند و ۲۵ شرکت دیگر که در این نمایشگاه شرکت نکرده بودند با خریداران دیدار و گفتگو کردند. 

همچنان درجریان این نمایشگاه شرکت‌های افغانستان مؤفق به بستن چندین قرارداد قطعی و احتمالی به ارزش ۱۰۸ میلیون و ۸۰۰ هزار دالر شدند که این رقم ۴۰۰ درصد افزایش را نسبت به ارزش معاملات نمایشگاه سال گذشته که ۲۷ میلیون دالر بود، نشان می‌دهد.

نوید محسنی، رییس شرکت کنگ زعفران و یکی از شرکت کننده‌گان این نمایشگاه، گفت: «هدف ما این است که از فروشات عمده و فروشات پرچون روبیاوریم. درحال حاضر با یک خریدار از فروشگاه زنجیره‌ای کاریفور در حال مذاکره استیم. ما می‌خواهیم که زعفران ما در فروشگاه‌های جهانی در دسترس باشند.»

این نهمین سال پی‌درپی است که اداره انکشاف بین‌المللی امریکا از  اشتراک بازرگانان افغانستان در نمایشگاه گولفود پشتیبانی می‌کند.

سال گذشته بیش از ۹۸ هزار بازدیدکننده از ۱۹۳ کشور جهان از این نمایشگاه دیدن کردند.

بازرگانان افغان با پشتیبانی برنامه‌های بازاریابی برای محصولات باغداری و زراعت تجارتی، توسعه زارعت زون شمال و شرق، تقویت زنجیرۀ ارزش محصولات زراعتی و مالداری با ارزش و ترویج زنجیره‌های ارزش-زون غرب ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا در نمایشگاه گولفود ۲۰۱۹ اشتراک کردند.

منبع: طلوع نیوز

0 پیام برای این مطلب ثبت شده