در حملۀ طالبان بر ولسوالی بالامرغاب ۱۳ نیروی امنیتی کشته شدند

منابع به طلوع‌نیوز می‌گویند که در حملۀ طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس، دست کم ۱۳ تن از این نیروها کشته شدند و ۲۲ تن دیگر شان زخمی شده‌اند.

به گفتۀ این منابع، طالبان حوالی ساعت یازده شب‌ گذشته بر این پاسگاه‌ها حمله کردند. آنان می‌افزایند که در این حمله، هفت سرباز دولتی ناپدید شده‌اند.

همزمان با این، سربازان دولتی از بالامرغاب، می‌گویند که طالبان بر فرماندهی پولیس این ولسوالی حمله کرده‌اند و درگیری با آن‌ها ادامه دارد.

این سربازان، از حکومت می‌خواهند که به آنان کمک‌های هوایی بفرستد.

در همین حال، شورای ولایتی بادغیس، می‌گوید که طالبان از دیشب به دینسو بر ولسوالی بالامرغاب حمله کرده‌اند و تاکنون بیش از پنجاه تن از نیروهای امنیتی کشته و زخمی شده‌اند.

عبدالعزیز بیک، رییس شورای ولایتی بادغیس می‌گوید که نیروهای دولتی تنها ساختمان‌های فرماندهی پولیس و لوای ارتش را به دست دارند و طالبان ادارۀ تمامی بخش‌های این ولسوالی را به دست گرفته‌اند.

با این همه، وزارت دفاع ملی می‌گوید که دیشب کم از کم پنج صد طالب بر پاسگاه‌های نیروهای دولتی حمله کردند و کمک هوایی و زمینی برای سرکوب طالبان به بالامرغاب رسیده‌اند.

طالبان در حالی بر ولسوالی بالامرغاب حمله می‌کنند که دوهفته پیش نیز در پی درگیری ده روزۀ این گروه با نیروهای امنیتی در این ولسوالی، بیش از بیست سرباز ارتش کشته شدند و در حدود صدتن آنان به ترکمنستان پناه بردند.

منبع: طلوع نیوز

0 پیام برای این مطلب ثبت شده