رئیس مرکز افغان- کوریا: انتخابات، بازار کار را با سقوط روبروکرده است

مسئولان انستیتوی حرف‌ه‏ای افغان- کوریا می‏گویند که روند طولانی انتخابات، کارهای حرف‌ه‏ای افغانستان را نیز با سقوط روبرو کرده است.

میرجلال‏‌الدین هشام، مشاور وزارت کار در بخش‏‌های حرف‌ه‏ای و رئیس مرکز آموزشی افغان- کوریا هفته‏‌ی گذشته در مراسم برگزاری امتحان ورودی در این مرکز، گفت:

«طولانی شدن روند انتخابات بازار کارهای حرف‌ه‏ای افغانستان را با سقوط روبرو کرده است

به گفته او هم‏اکنون درنتیجه انتخابات، اکثر شرکت‏‌های صنعتی با رکود مواجه شده و افراد متقاضی کار نیز نمی‏‌توانند سرکار شوند. آقای هشام انتخابات افغانستان را به سریال‏‌های هندی تشبیه کرد که گویا خلاصی ندارد.

روند انتخابات ریاست‏‌جمهوری افغانستان به طولانی‏‌ترین روند انتخاباتی در جهان تبدیل شده است. آگاهان اقتصادی می‏گویند که این روند به شدت بر اقتصاد کشور تاثر منفی گذاشته است.

با این حال مرکز تربیتی حرف‌ه‏ای افغان- کوریا امروز امتحان رقابتی ورودی برای داوطلبان این مرکز برگزار کرد.

در امتحان ورودی این موسسه بیش از ۶۰۰ نفر داوطلب شرکت کرده بودند. مسئولان این مرکز گفتند که در این دوره امتحان بیش از ۲۰۰ داوطلب که بلندترین نمره را از آن خود کرده باشند در سه بخش آموزش‏‌های (کمپیوتر، انگلیسی و خیاطی) جذب خواهند شد.

میرجلال‏‌الدین هشام گفت: «متقاضیانی که پس از اعلام نتیجه امتحان کامیاب می‏شوند زبان انگلیسی را ۶ ماه در دو بخش یک ساله در این مرکز با معیارهای جهانی و متناسب با تقاضای بازار (۸۰درصد عملی) آموزش خواهند دید.

مرکز تربیتی آموزش‏‌های حرف‌ه‏ای افغان- کوریا در سال ۲۰۰۴ به کمک مالی و فنی کشور کوریا در ۷ بخش حرف‌ه‏ای ساخته شده که همه ساله صدها تن در این مرکز آموزش می‏‌بینند.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده