رد درخواست مخالفان حکومت از سوی‌دادگاه عالی پاکستان

دادگاه عالی پاکستان با رد دعاوی برخی احزاب این کشور مبنی بر نقض قانون اساسی از سوی نواز شریف و درخواست لغو اختیارات وی، جایگاه او را در سمت نخست‏‌وزیری تایید کرد.

به گزارش رویانووستی به نقل از رسانه‏‌های محلی پاکستان، دادگاه عالی این کشور سمت نخست‏‌وزیری نواز شریف را تایید و اختیارات او را در صدر کابینه کشورش قانونی اعلام کرد.

دادگاه عالی این کشور از بررسی دعاوی چهار حزب و جنبش مخالف خودداری کرد. رهبران این احزاب نقض فاحش قانون اساسی به وسیله نواز شریف را اعلام و خواستار لغو تمام اختیارات وی شدند.دادگاه عالی پاکستان پیشتر از اعتراض‏‌کنندگان خواسته بود که برای بیرون‏‌رفت از بحران راه حلی را در چارچوب قانون اساسی پیدا کنند.

بحران سیاسی اخیر پاکستان زمانی آغاز شد که عمران خان و طاهر القادری دو رهبر مخالفان پاکستانی در ماه اگست گذشته راهپیمایی‏‌های جداگانه به راه انداخته و خواهان کناره‏گیری نواز شریف شدند. این راهپیمایی‏‌ها از شرق لاهور شروع شد و تا اسلام‏‌آباد پایتخت این کشور ادامه یافت.

خان می‏گوید که انتخابات سراسری سال گذشته که حزب مسلم لیگ نواز شریف در آن برنده شد، دستکاری و تحریف شده است. طاهر قادری نیز خواهان انجام اصلاحات سیستم انتخاباتی پاکستان در آستانه برگزاری انتخابات جدید است.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده