رسمی: «ائتلاف بزرگ ملی افغانستان» منحل شد!

ائتلاف بزرگ ملی افغانستان که به عنوان بزرگترین اپوزوسیون دولت افغانستان شناخته می شد، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری کشور پایان عمر سیاسی خود را اعلام کرد.

پس از جناح بندی های اخیر رهبران احزاب سیاسی به ویژه بنیانگذاران ائتلاف بزرگ ملی افغانستان برای وارد شدن به کارزارهای انتخاباتی، ائتلاف بزرگ ملی افغانستان به پایان عمر سیاسی خود رسیده است و فضل الرحمان اوریا، سخنگوی این ائتلاف رسما این موضوع را اعلام کرده است.

«فضل رحمان اوریا»، سخنگوی ائتلاف بزرگ ملی افغانستان به رسانه‌ها گفت که عمر سیاسی این ائتلاف به دلیل چند دستگی در حمایت از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسیده است.

این ائتلاف بزرگ ترین جریان اپوزیسیون در برابر حکومت وحدت ملی را تشکیل داده بود که انتظار می‌رفت نقش موثری در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان داشته باشد.

کارشناسان پیش از این گفته بودند که اگر ائتلاف بزرگ ملی افغانستان نامزد واحدی را برای انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور معرفی می‌کرد، اشرف غنی دیگر شانسی برای پیروزی در انتخابات نداشت، اما ظاهرا این ائتلاف به دلیل اختلاف نظر میان بنیانگذاران آن یعنی جنرال دوستم، عطامحمد نور و محمد محقق بر سر حمایت از تیم‌های انتخاباتی دچار فروپاشی شده است.

رهبران ائتلاف بزرگ ملی افغانستان پیش از این گفته بودند که این ائتلاف پایدار باقی خواهد ماند و حتی فرزندان آنها به ائتلاف وفادار باقی خواهند ماند.

ائتلاف بزرگ ملی افغانستان بیش از شش ماه پیش رسما توسط چندین جریان مطرح سیاسی افغانستان با هدف اصلاحات در نظام افغانستان تشکیل شده بود.

منبع: خبرگزاری اطلس

0 پیام برای این مطلب ثبت شده