روس‏ها بازهم‌تحریم شدند

اتحادیه اروپا با انتشار فهرست نو اسامی تحت تحریم این اتحادیه، دو معاون ارشد وزیر دفاع روسیه همچنین معاون رئیس ستاد کل نیروهای مسلح این کشور را به افراد تحت تحریم خود افزود.

پایگاه خبری تحلیلی هم‏‌اندیشی: اتحادیه اروپا با انتشار فهرست نو اسامی تحت تحریم این اتحادیه، آرکادی باخین، معاون اول وزیر دفاع روسیه، آناتولی آنتونوف دیگر معاون وزیر دفاع روسیه و آندری کارتاپولوف، معاون رئیس ستاد کل نیروهای مسلح این کشور را به افراد تحت تحریم خود افزود.

افزون بر افراد مذکور ۱۷ تن دیگر از مقامات روسی و ۹ سازمان و نهاد این کشور به فهرست افراد و نهادهای تحت تحریم اتحادیه اروپا اضافه شده‌اند.

پس از اوج گرفتن بحران اوکراین که به جدایی کریمه از این کشور و الحاق آن به روسیه انجامید، همچنین تشدید درگیری‌های‌معترضان شرق اوکراین و نیروهای تحت امر کی‌یف، اتحادیه اروپا با همراهی آمریکا ضمن اعمال برخی تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه و مناطق خارج از کنترول اوکراین، چندین تن از مقامات ارشد و شخصیت‌های با نفوذ روسی را به فهرست تحریم‌های خود افزود.

این در حالی است که دوره آتش‌بس‌جدیدی بین مقامات کی‌یف و معترضان شرق اوکراین در مناطق مورد مناقشه این کشور اجرایی شد و برخی اخبار حاکی از این است که فرآیند خروج تجهیزات سنگین نظامی از خطوط نبرد طرفین آغاز شده است.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده