زاخیلوال به واشنگتن رفت

وزارت مالیه از اشتراک عمر زاخیلوال، وزیر مالیه در نشست نیمه سال صندوق جهانی پول و بانک جهانی در واشنگتن خبر داد. داکتر عمر زاخیلوال در رأس هیأتی از مقام‌ها در نشست نیمه سال صندوق جهانی پول و بانک جهانی (که به نام نشست‌های بهاری یاد می‌شود) اشتراک کرد. این نشست به مدت شش روز ادامه داشته و از روز سه شنبه ( 27 حمل) در شهر واشنگتن امریکا برگزار شد.

زاخیلوال در اجلاس عمومی کمیته گفت‌وگوی انکشافی (DCD) و کمیته جهانی مالی و پولی(IMFC) که توسط رئیس گروه بانک جهانی ورئیس اداری صندوق جهان یپول ریاست می‌شود اشتراک کرد. کمیته انکشافی یک نشست به سطح وزراست که بانک جهانی و صندوق جهانی پول به این دلیل که اجماع بین کشورها روی موضوع‌های انکشافی بحث و گفت‌وگو کنند ایجاد شده است، کمیته جهانی پولی و مالی وظیفه رایزنی و گزارش‌دهی به هیأت اداری صندوق جهانی پول را دارد.

در حاشیه این نشست‌های سالانه، وزیرمالیه همراه رؤسا و مقام‌های بلندرتبه سازمان‌های همکار با افغانستان از جمله بانک جهانی و صندوق جهانی پول، مسوولین انکشاف جهانی بریتانیا، مسوولین خزائن ایالات متحده و سازمان توسعه جهانی ایالات متحده امریکا دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این نشست روی همکاری‌های انکشافی بیشتربا افغانستان صحبت خواهد شد. وزیر مالیه نیز همراه وزیران مالیه پاکستان وایران در مود همکاری‌های دوجانبه نیز در این نشست صحبت می‌کند.

جلسه نیمه سال صندوق جهانی پول و بانک جهانی هر سال وزیران مالیه کشورها، رئیسان بانک‌های مرکزی، انکشافی و رئیسان بخش‌های خصوصی را گرد هم می‌آورد تا روی موضوع‌ها و نگرانی‌های جهانی از جمله کاهش فقر، توسعه اقتصادی، و موثریت کمک‌های خارجی صحبت کنند.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده