سفر خلیلزاد به پاکستان برای پیشرفت روند صلح افغانستان

زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان در جریان هفتمین دور سفرهای خود به کشورهای منطقه و جهان، روز یک شنبه (۱۲جوزا) وارد اسلام‌آباد پایتخت پاکستان شده است.

در یک خبرنامه سفارت ایالات متحده در اسلام آباد آمده است که زلمی خلیلزاد روز یکشنبه با رهبری پاکستان به شمول عمران خان نخست وزیر، آفتاب کهوکهر معاون وزارت خارجه وقمر جاوید باجوه رییس ارتش پاکستان دیدار کرد.

خبرنامه می افزایدکه آقای خلیل زاد مقام های پاکستانی را درباره  پیشرفت قابل توجهی که درجریان ماه گذشته در روند صلح به دست آمده است وبرداشتن گام های برنامه ریزی شده آینده، آگاه ساخت.

آقای خلیلزاد یاد آور شد که ایالات متحده از نقش پاکستان برای پیشرفت روند صلح وگام های مثبتی بیشتری که پاکستان برداشته می‌توانند، همچنان دلگرم است.

بربنیاد اعلامیه ، آقای خلیلزاد گفت که هردو کشور پاکستان وامریکا ،از روابط بهبود یافته  پاکستان افغانستان، افزایش اتصال منطقه یی، و همکاری سود خواهند برد.

آقای خلیلزاد روز جمعه هفتمین سفر منطقه‌یی اش برای صلح افغانستان را آغاز کرد که در آن به پاکستان، بلجیم، آلمان، امارات متحده عرب، قطر و افغانستان سفر خواهد کرد.

تاکنون امریکا و نماینده‌گان طالبان شش دور با هم گفتگو کرده اند.

به گفتۀ آقای خلیل‌زاد، در این گفت‌وگوها، چهار موضوع اساسی – خروج نیروهای خارجی از افغانستان، ارایه ضمانت مبنی بر این‌که از افغانستان هیچ کشور دیگری تهدید نخواهد شد، آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی و کاهش خشونت‌ها در افغانستان – محور بحث آنان بوده است.

منبع: طلوع نیوز

0 پیام برای این مطلب ثبت شده