سیستم فرسوده حمل ‌و نقل

اگر گاهی سروکارتان با سرویس‌های حمل‌ونقل برون‌شهری افتاده باشد و ناگزیر به مسافرت با بس‌های بزرگ از کابل به هرات، قندهار یا شهرهای دور و نزدیک دیگر شده باشید، یا هم ناگزیر به رفتن به یک شهر نزدیک با موترهای کوچک تیزرفتار شده باشید،‌نابسامانی را در سیستم حمل‌ونقل برون‌شهری مشاهده خواهید کرد.

مشکل اولی که در آغاز کار مشاهده خواهید کرد، ترمینل‌های مسافربری هستند که هیچ‌کدام به ترمینلی نمی‌مانند که بتوان آن را با نام و عنوان رسمی سازگار بامسما یاد کرد. به عنوان مثال‌وقتی وارد فضایی زیر نام ترمینل یا (هده)‌موترهایی می‌شوید که مسافران پایتخت را ولایت‎های جنوبی انتقال می‎دهند، اوج نابسامانی،‌بی‌نظمی و عقب‌ماندگی را در آن جا خواهید دید. محیط خاک‌آلود،‌جاده خراب شده،‌اتاقک‌های کلونی و محقر، بی‌نظمی و بی‌انضباطی محیط درونی و بیرونی ترمینل‌ها از ویژگی‎های منحصر به فردی است که شاید نظیر آن را کمتر در دنیای امروز مشاهده کرد.

جدا از این وضعیت بی‌نظم و عاری از هرگونه انضباط، در سیستم حمل‌ونقل برون‌شهری کشور،‌نه از خدمات بخش‌های دولتی خبر است و نه هم از نظارت آنان. معلوم است که سودای تجارت آزاد در این کشور فلاکت‌زده چنان در همه عرصه‎ها سایه انداخته است که مدیریت را در این بخش به کلی نابود کرده است.

گذشته از این دو مورد، خدمات حمل‌ونقل برون‌شهری از سوی شرکت‌های خصوصی ترانسپورتی نیز در حد صفر خود قرار دارد. بسیار اتفاق افتاده است که بس‌های مسافربری، افزون بر عدم ارائه هرگونه خدمات در داخل موترها، با تیزرفتاری‌و حتی تبانی با سارقان و مخالفان مسلح، با جان مسافران بازی کرده‌اند. در برابر این‎گونه مسایل اما هیچ نهادی مسئول نبوده و بازپرسی و بازخواستی از آنان صورت نگرفته و نمی‎گیرد.

علاوه بر مواردی که تذکر رفت،‌تاخیرهای زیاد، عدم پاسخگوئی مناسب و ایرادهای بسیار دیگر منجر به کاهش انگیزه استفاده از حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری می‎گردد. با این حال،‌درصد زیادی از شهروندان کشور که توانایی تهیه تیکت هوایی را ندارند، ناگزیرند تن به تقدیر سپرده و با همین شرکت‎های غیرمسئول مسافرت کنند. این درحالی است که اگر اندک مدیریتی در این عرصه روی دست گرفته شود، می‌توان با هزینه‎ی همین شرکت‎ها،‌وضعیت بهتری را در این خصوص ایجاد نموده و خدمات مناسبتری را عرضه کرد.

حقیقت این است که بسیاری از مشکلات فعلی ما ناشی از تفاوت نگرش مدیران کشور با نگرش‌های موجود و معیاری در جهان امروز است. در بسیاری از کشورها،‌نظام حمل‌ونقل درون‌شهری با برون‌شهری گره خورده و هردو در پرتو یک نظام ترانسپورتی تحت مدیریت قرار داده می‎شوند. هم‌اکنون در بسیاری از کشورهای دنیای همانند ما، متولی حمل‌ونقل برون‌شهری وزارت ترانسپورت و همچنین حمل و نقل درون‌شهری یا شهرداری‌ها هستند که همواره با مسئولان شاهراه، در ارتباط بوده و مشکلات را در تعامل با هم برطرف می‌سازند. اما در نظام حمل‌ونقل ما نه حمل‌ونقل درون‌شهری وضعیت مناسبی دارد و نه هم سازوکاری وجود دارد تا این دو سیستم با هم مرتبط بوده و در سازماندهی این وضعیت فرسوده،‌کاری انجام شود. در چنین شرایطی است که نمی‎توان چشم‎انداز روشنی برای وضعیت حمل‌ونقل برون‌شهری قابل تصور دانسته و یا هم چشم‌انتظار خدمات خوبی در این خصوص باشیم.

  • علی‌سینا مهترخیل

0 پیام برای این مطلب ثبت شده