شلیک موشک به کاخ سلمان

ارتش و کمیته های مردمی یمن با یک موشک بالستیک کاخ الیمامه واقع در ریاض را هدف قرار دادند.

محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله یمن اعلام کرد که ارتش و کمیته های مردمی این کشور یک فروند موشک بالستیک به شهر ریاض شلیک کردهاند.

منابع يمني تاييد کردند موشک بالستيکي که نيروهاي يمني به رياض پايتخت عربستان شليک کردند در فاصله يک و نيم کيلومتري سفارت آمريکا در رياض اصابت کرده است. يگان موشکي نيروهاي يمني اعلام کرد هدف موشک بالستيکي که به کاخ يمامه در رياض اصابت کرد، نشست بزرگ سران رژيم سعودي بوده است.

خبرگزاري رويترز هم اعلام کرد، شاهدان رويترز در رياض پايتخت عربستان سعودي از شنيده شدن صداي انفجار در اين شهر و به آسمان برخاستن ستوني از دود خبر دادند.

سخنگوي جنبش انصارالله يمن در پيامي توييتري اعلام کرد نيروهاي انصارالله موشکي بالستيک را به طرف رياض پايتخت عربستان سعودي شليک کردند.

مقامات امنيتي عربستان سعودي درحال حاضر از اظهار نظر درباره گزارشهاي مربوط به انفجار در رياض پايتخت اين کشور خودداري کردهاند. پيشتر برخي شاهدان از شنيده شدن انفجار در رياض و به آسمان برخاستن ستوني از دود در رياض خبر داده بودند.

موشک بالستيک نيروهاي يمني که به کاخ يمامه يعني کاخ سلمان بن عبد العزيز پادشاه عربستان در رياض پايتخت اين کشور شليک شد، از همان نوع موشکي است که اوايل ماه گذشته با عبور از سامانه ضد موشکي آمريکايي پاتريوت به هدفش در رياض يعني فرودگاه بين المللي ملک خالد اصابت کرد و آمريکا را به خشم آورد.

شبکه تلويزيوني المسيره با اعلام اين خبر افزود موشک بالستيک برکان «تو اچ» که امروز نيروهاي يمني به کاخ يمامه در رياض پايتخت عربستان شليک کردند؛ از همان نوعي است که نيروهاي يمني اوايل ماه ميلادي گذشته به فرودگاه بين المللي ملک خالد در رياض شليک کردند و اين موشک از سامانه دفاعي موشکي سعودي پاتريوت عبور کرد و باعث ناراحتي آمريکا شد چرا که موشک يمنيها از افسانه سامانه دفاعي آمريکا يعني سامانه موشکي پاتريوت عبور کرد و به رياض رسيد.

 اين موشکي که امروز هم به رياض و به کاخ يمامه شليک شد از همان نوع است.

کاخ يمامه کاخ سلمان بن عبد العزيز پادشاه عربستان است و کاخ حکمراني شاه سعودي است. اين بخشي از پاسخ يمنيها به جنايات سعوديها در هزارمين روز تجاوز عربستان به يمن است.

در اين مدت شمار زيادي از يمنيها از جمله شمار زيادي زن و کودک شهيد شدند و سعوديها در اين مدت مدارس ،دانشگاهها، مساجد ، مراسم عروسي و غيره را بمباران کردند، اين پاسخ کوچکي به اين جنايات است .

0 پیام برای این مطلب ثبت شده