شهردار مزارشریف: امسال، ۹۰ درصد از طرح‏‌های‏‌مان را تکمیل کرده‌‏ایم!

نشست سالانه شهرداری مزارشریف به هدف گزارش‏دهی کارکردهای یک‏‌ساله این اداره و ارایه برنامه سال آینده آن با حضور رئیسان نواحی ده‌گانه شهر، شماری از اعضای شورای ولایتی، بزرگان محل و اعضای اداری این شهرداری در تالار ریاست آن برگزار گردید.

محمدیونس مقیم، شهردار مزارشریف که در نشست سالانه این اداره با رسانه‏‌ها صحبت می‏‏‌کرد، بیان داشت که شهرداری مزارشریف در سال جاری ۹۰% طرح‏‌ها و برنامه عمرانی را تکمیل نموده است.

به گفته وی در جریان سال حدود ۱۰کیلومتر خیابان آسفالت و ۴۰ کیلومتر دیگر خیابان جغل‏‌ریزی در برنامه کاری گنجانیده شده بودند که اکنون تکمیل و مورد بهره‏‌برداری قرار گرفته‏‏‏‏‌اند.

آقای شهردار همچنین از ساخت یک راهرو زیرزمینی میان کارته آیارنا و کارته صلح، تکمیل ساختمان ریاست ناحیه اول شهر داری، ساخت دو کیلومتر آب‏رو برای سیل‏‌برها، ساخت یک بازار زیر زمینی در شمال روضه و ساختن ۵ باب تشناب عمومی ‏‏در صحن روضه شریف نام برد که کار برخی از آن‏ها هم اکنون به اتمام رسیده و برخی دیگر نیز تا پایان سال جاری تمام خواهد شد.

آقای مقیم از دو طرحی که قرار بود در سال جاری ساخته شود، اما به دلیل عدم همکاری بعضی از ارگان‏‌های دولتی از جمله ریاست ترافیک، اجرا نشده از تکمیل پارک شهرک آریانا و ساختن یک راهرو زیرزمینی در چوک الکوزی مقابل دانشکده پزشکی نام برد.

شهردار مزار شریف درآمد این اداره را در سال گذشته بیش از ۶۰۰ میلیون افغانی ذکر کرده و افزود: «با تکمیل طرح‏‌های پیش‏‌بینی شده بازهم حدود ۱۵۰ میلیون افغانی دیگر هنوز در بانک داریم

محمد هاشم عظیمی، عضو شورای ولایتی بلخ ضمن پذیرفتن برخی نارسایی‏‌ها در مورد کارکردهای این اداره بیان داشت که آنان از نزدیک فعالیت‏‌های شهرداری را زیرنظر داشته و در مواقع لزوم مدیران شهرداری را در شورای ولایتی خواسته و در مورد کارکرده‌ای‏شان از آنان توضیح می‏‏‌خواهند.

به گفته آقای عظیمی مسئولان شهرداری در مورد برنامه‏‌ی انکشافی این اداره توضیح داد که آن‏ها‏‏‏‏ این برنامه را به صورت منطقه به منطقه و ناحیه به ناحیه پیش می‏‏‌برند و ممکن است در برخی از منطق کم‏‌کاری‏‌هایی صورت گرفته باشد که علت آن در همین امر نهفته است.

وی از شهردار و تمامی‏‏‌مدیران شهرداری خواست که در برنامه‏‌ی خدمات شهری و ارایه کمک‏‌های توسعه‏‌ای‏شان عدالت را مدنظر گرفته و از اعمال تبعیض خودداری ورزند.

نشست سالانه گزارش‏‌دهی شهرداری در حالی برگزار می‏‏شود که عده زیادی از شهروندان مزارشریف از عدم ارایه خدمات به صورت یکسان شکایت داشته و شهرداری را به اعمال تبعیض در خدمات‏رسانی به برخی از نواحی این شهر متهم می‏‏‌سازند.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده