شهکاری‏‌های داعش‌به نام اسلام نامه رسیده

داعش که حروف اختصاری « دولت اسلامی عراق و شام» است و رهبری این گروه را ابوبکر البغدادی به عهده دارد، یک گروه مسلح هراس‌‏افکن‏ است و اندیشه سلفی جهادی ( تکفیری) را پیشه خود کرده است. هدف سازمان‏دهندگان داعش نیز بازگرداندن چیزی است که آنان آن را « خلافت اسلامی و اجرای شریعت» می‏‌نامند ولی برای عملی کردن این اهداف مسیر جنگ، ستم، وحشت و هر نوع سوء استفاده ابزاری از انسان حتی دختران و زنان که در مخالفت شدید با دین مقدس اسلام و انسانیت قرار دارد، روش خویش انتخاب کرده‏اند‏ که در مناطق تحت کنترول داعش در سوریه از نام « دولت» برای داعش استفاده می‏شود و هرکس از کلمه داعش استفاده کند هفتاد و پنج ضربه شلاق مجازات اوست.

داعش که عراق و سوریه را جولانگاه عملیات خویش انتخاب کرده‏ با فعالیت‏‌های کشتن تجاوز کردن و به خاک و خون کشاندن بی‌گناهان آغاز کرده در عراق تعداد زیادی عملیات و حملات هراس‏‌افکنانه انجام داده و نتیجه آن کشته شدن هزاران مسلمان عراقی بوده مانند حمله به بانک مرکزی عراق، وزارت دادگستری، حمله به زندان‏‌های ابوغریب و حوت و … این گروه ستمکار تنها به کشتن مردم اکتفا نکرده بل از هیچگونه تجاوزهای جنسی بالای زنان و دختران دریغ نداشته و با انجام این کار ناروا و شرم‏‌آور که خلاف دستور و مقررات دین مبین اسلام بوده آن را خدمت به اسلام و اشتراک درجهاد نامیده است. اطفال که معصوم‏‌ترین قشر جامعه هستند نیز از ظلم و ستم این‏ها رهایی نیافته به اشکال گوناگون که اصلاً انسان با دیدن و یا شنیدن آن شوکه می‏شود مورد اذیت و ستم قرار گرفته‏‌اند.

این در حالی است که در این اواخر سازمان عفو بین‏‌الملل اعلام کرد که بیشتر کسانی که بالای دختران و زنان عراقی تجاوز کرده‏‌اند، اعضای گروه داعش بوده است.

همچنان به نقل از صادق الشمری، مدیر روابط عمومی و اطلاع‏‌رسانی ائتلاف ملی نینوا گفته شده است که اعضای داعش به 50 دختر باکره در شهر موصل تجاوز جنسی کرده و بعداً آنان را به شفاخانه انتقال داده و دوباره به خانواده‏‌های شان تحویل داده‏ است. پیش از این عبدالرحمن نمراوی از 170 مورد تجاوز جنسی داعش در الانبار عراق را در طول دو ماه خبر داده بود. با این چنین شهکاری‏‌ها گروه داعش خواهان احیای خلافت است.

آیا خلفای راشدین که در عصرشان بی‏‌نظیر بودند و القابی چون صدیق، غنی، فاروق و اسدالله را کسب نموده بودند با چنین راه و روشی خلیفه مسلمانان بودند؟

بدون شک که آنان چنین جنایاتی را در سر نداشتند بل فکرشان، خدمت به دین و مردم بوده است ولی احیاکنندگان امروز با سوزاندن انسان با بی‏رحمی تمام، گردن زدن دسته‏‌جمعی، سربریدن والدین در مقابل اطفال‏‌شان، تجاوزهای جنسی حتی پس از مرگ دختران جوان در مقابل والدین آن‏ها و… قصد احیای خلافت دارند.

این گروه با انجام چنین اعمال وحشت‏بار هم القابی چون متجاوزین رده اول، ظالمان بی‏‌پیشینه تاریخ، قاتلین ماهر، لکه سیاه اسلام و … را کسب کرده‏‌اند‏. آیا خلافت‏‌خواهی امروز با خلافت خلفای راشدین اندک همخوانی دارد؟ بی‏‌تردید که جواب منفی است.

با اینکه همخوانی ندارد باید گفت که به شدت در مخالفت قرار دارد. پس مطلب اصلی و اساسی این است که این گروه هراس‏‌افکن فقط با استفاده سوء از نام مقدس اسلام می‏خواهد مردم را فریب دهد و جهت رسیدن به اهداف ضد اسلامی‏‌اش و ادامه جنایاتش از مردم بیگناه، سربازگیری کند.

بنا بر این هر مسلمانی می‏داند که اسلام دین خشونت و ظلم وستم نیست بل دین صلح و صفا، اعتدال، برابری و اخلاق نیکو است که هیچگاهی مسلمانان نباید فریب این بدنام‏‌کنندگان اسلام را بخورند و در گناهان کبیره با ایشان همدست شوند.

از اینکه گفته شده است در این اواخر نشانه‏‌هایی از این گروه سیاهکار در مناطق جنوب افغانستان مشاهده شده است و به سربازگیری آغاز کرده‏‌اند‏ جز تبلیغات چیزی بیش نیست، چون مردم مسلمان افغانستان تجربه 5 ساله تلخی از گروه طالبان که به عنوان خدمت به دین اسلام آمده بودند را دارند و هیچگاهی به چنین گروه‌های استفاده‏‌جو اجازه ورود و سربازگیری را نخواهند داد بل با ایستادگی قاطع از نفوذ آن جلوگیری خواهند کرد که نمونه واضح آن را می‏توان مخالفت مردم فراه گفت.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده