صادرات ۷۵ هزار تن میوه هرات به خارج

مسئولان زراعت هرات گفته‏‌اند که در سال جاری بیش از ۷۵ هزار تن از میوه‏‌ها و محصولات زراعتی به خارج از کشور صادر شده است.

به گفته آنان این میوه‏‌ها شامل انگور، بادام، پسته و زعفران بوده که به کشورهای ایتالیا، استرالیا، امارات متحده عربی و عراق صادر شده است. به گفته فقیراحمد بیانگر، سرپرست اداره زراعت هرات، امسال میزان صادرات میوه خشک و تازه و گیاهان از هرات به دیگر کشورها بالای ۷۵ هزار تن بوده است.

به گفته او این محصولات بیشتر شامل میوه‏‌های خشک بوده که پسته این ولایت به همراه بادام و حتا زعفران به کشورهای اروپایی و عربی صادر شده است.

آقای بیانگر همچنین گفت که بسته‏‌بندی نادرست این محصولات، می‏‌تواند سبب کاهش فروش در بازارهای جهانی شود.

سرپرست اداره ی زراعت می‏افزاید که صنایع کشاورزی در تولید، بسته‏‌بندی و عرضه آن به بازارها بسیار مهم بوده که این موارد هزینه‏‌بر می‏‌باشد و آنان به حمایت بخش‏‌های خصوصی ضرورت دارند.

او همچنین تاکید کرد که وظیفه اداره‏‌اش تولید بوده و این اداره، توانایی تولید بهترین محصولات را دارا می‏باشد تا در بازارهای جهانی عرض‏ اندام کند.

هرات به دلیل آب و هوای مناسب از جمله ولایت‏‌هایی است که بیشترین محصولات زراعتی را در کشور تولید می‏‌کند و این محصولات در بازارهای جهانی هم زبان‌زد است.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده