صلح افغانستان، محور گفت‌وگوهای اسلام‌آباد

جنرال جان نیکلسون، فرمانده نیروهای ناتو و امریکا در افغانستان در دیدار با جنرال راحیل شریف، رئیس ستاد ارتش پاکستان در اسلام‌آباد در مورد روند صلح افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.نیکلسون و شریف همچنین در مورد مدیریت مرزی افغانستان و پاکستان نیز تبادل نظر کردند. این نخستین سفر جان نیکلسون به اسلام‌آباد پس از اتهامات مطرح شده در کنگره امریکا علیه پاکستان است.

کشته شدن عمر نری، معروف به عمر منصور، طراح حملات پیشاور در افغانستان و فرمان رئیس ستاد ارتش پاکستان به سازمان های اطلاعاتی مبنی بر از بین بردن مخالفان مسلح دولت افغانستان که از خاک پاکستان دولت کابل فعالیت می‌کنند نیز زمینه‌های جدیدی برای همکاری بین دو کشور ایجاد کرده است.

جنرال راحیل شریف، رئیس ستاد ارتش پاکستان در آستانه نشست وارسا در پولند گفته بود که طالبانی که علیه دولت افغانستان می‌جنگند را سرکوب خواهیم کرد.

همچنین پیش از این نیز جان نیکلسون، فرمانده ارشد نیروهای امریکایی در افغانستان گفته بود که تلفات نیروهای امنیتی افغان در میادین جنگ در سال جاری میلادی در حال افزایش است.

در سال 2015 میلادی، بیش از 5000 هزار نیروی افغان کشته و بیش از 14000 تن دیگر زخمی شدند.نیکلسون در مورد هدف قرار دادن ملا منصور نیز گفته بود که او با حمایت‌کنندگان مالی طالبان رابطه نزدیکی داشت و نشانه‌هایی را مشاهده کردیم که برخی از حمایت کنندگان مالی این گروه قطع شده است.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده