طرح ترور رهبر کوریای شمالی

به گزارش هالیوود ریپورتر، کشور کوریای شمالی با شکایت رسمی به سازمان ملل، فلم جدید کمپانی سونی یعنی مصاحبه را متهم به اعلان جنگ رسمی علیه این کشور خواند. جیمز فرانکو و ست روگن ستارگان این فیلم هستند و در آن قصد ترور رهبر این کشور یعنی کیم جونگ-اون را دارند.

جا سونگ نام، سفیر کوریای شمالی در سازمان ملل نام‌ه‏ای را به تاریخ بیست و هفتم ماه جون به بانکی مون، دبیر کل سازمان ملل تحویل داد که در آن ایالات متحده را متهم به حمایت از هراس‌‏افکنی و اعلان جنگ با ساخت این فلم کرده است. با استناد به رویترز که متن نامه را دیده است، جا سونگ نوشته: اجازه ساخت و پخش چنین فلمی که ترور رهبر کنونی یک کشور را نشان می‏دهد باید به عنوان آشکارترین حمایت از هراس‌‏افکنی و همچنین اعلان جنگ دیده شود. مسئولان رسمی ایالات متحده آمریکا باید سریعاً اعمال لازم برای تحریم ساخت و پخش این فلم را انجام دهند، وگرنه خود آن‏ها نیز کاملاً مسئول حمایت و تشویق از هراس‌‏افکنی خواهند بود.

فلم «مصاحبه» روز دهم ماه اکتوبر اکران خواهد شد و در آن فرانکو و روگن نقش میزبان یک برنامه تلویزیونی و تهیه‏‌کننده آن را بازی می‏کنند که سرانجام موفق به کسب یک مصاحبه اختصاصی با کیم جونگ-اون، رهبر کوریای شمالی می‏شوند، اما قبل از حرکت‏شان سازمان سی‏آی‏ای به آن‏ها ماموریتی مبنی بر ترور این دیکتاتور می‏دهد.

اولین واکنش نسبت به ساخت این فلم توسط سازمان خبری رسمی کوریای شمالی یعنی KCNA در روز بیست و پنجم ماه جون ابراز شد که در گزارشی، این فلم را اعلان جنگ خواند. در نامه جا سونگ نام به سازمان ملل این مقاله نیز ضمیمه شده است. چند روز بعد، یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه کوریای شمالی گفت: «اگر دولت ایالات متحده نمایش این فلم را تشویق و از جلوگیری آن چشم‏‌پوشی کند، پاسخ آن قوی و بی‏رحم خواهد بود

پیش از این کیم میونگ-چول، مدیر اجرایی مرکز صلح کوریای شمالی-ایالات متحده و سخنگوی غیررسمی رژیم کیم جونگ اون در مصاحبه‌‏ای از فلم «مصاحبه» انتقاد کرد. او گفت: «در این داستان مضحک می‏توان نومیدی دولت ایالات متحده و جامعه آمریکا را به چشم دید. فلمی درباره ترور رهبر یک کشور خارجی دقیقاً نشان دهنده اعمالی است که ایالات متحده در افغانستان، عراق، سوریه و اوکراین انجام داده است. جان اف کندی توسط خود آمریکایی‏‌ها کشته شد و رئیس‏‌جمهور اوباما هم باید مواظب باشد که نیروی ارتش آمریکا به فکر کشتنش نیفتد

ست روگن هم در پاسخی که در صفحه توییتر خود نوشته بود گفت: «مردم معمولاً تا قبل از وقتی که 12 دالربرای تماشای فلم من پول نداده باشند قصد کشتنم را ندارند!»این در حالی است که هالیوود نسبت به کوریای شمالی موضع‌‏گیری دارد و در فلم جیمز باند سال 2002 با عنوان «یک روز دیگر» مامور مخفی انگلیس در کوریای شمالی شکنجه می‏شود و در فلم «تیم آمریکا: پولیس جهانی» محصول سال 2004 کیم جونگ ایل هجو می‏شود.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده