عراق به نظامیان آلمانی اجازه ورود نداد

یک روزنامه آلمانی نوشت که عراق به دلیل شناسایی نکردن هواپیمای حامل ۷ نظامی آلمانی، به این هواپیما اجازه ورود به این کشور را نداده است. هفت نظامی ارتش آلمان که برای آموزش پیش‌مرگه‌های کرد در مسیر ورود به عراق بودند در بلغاریا از ادامه مسیر خود بازماندند چرا که مقام‏‌های عراقی به آن‏ها اجازه ورود ندادند.

روزنامه آلمانی ‌بیلد با اعلام این خبر نوشت که قرار بود این افراد به پیش‌مرگه‌های کرد استفاده از ادواتی مانند تپانچه و تفنگ را آموزش دهند، اما این افراد که جمعه‏‌ی گذشته، مقر سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتورا به مقصد اربیل ترک کرده بودند، مجوز ورود به عراق را دریافت نکردند. در گزارش این روزنامه آمده است که مقام‏‌های عراقی، هواپیمای نظامیان را شناسایی نکردند از این رو 6 چترباز و یک نیروی امدادی اکنون در بلغاریا هستند تا بتوانند به سفر خود ادامه دهند و هم‏چنان مشخص نیست که چه زمانی امکان ادامه سفر آن‏ها فراهم خواهد شد. با این حال ارتش آلمان ابراز امیدواری کرده است که ظرف ساعت‌های آینده مشکلات برطرف شوند. پیش از این هم یک بار پرواز نیروهای آلمانی به دلیل مشکلات فنی به تعویق افتاده بود

آلمان پیش از این اعلام کرده بود که با تسلیحات و نیروی نظامی از کردهای عراق در مبارزه برابر داعش حمایت خواهد کرد.

پارلمان آلمان اول سپتمبر با درخواست دولت این کشور مبنی بر حمایت از پیشمرگه‌های کرد عراق موافقت کرد. به این ترتیب قرار است به عنوان گام نخست آلمان 500 موشک ضد تانک و 16 هزار قبضه اسلحه و مهمات در اختیار آن‏ها بگذارد. در همان زمان نخستین کمک‌آلمان متشکل از کلاه و جلیقه ضدگلوله به اربیل فرستاده شد.

پوتین: «موافقت دمشق برای هر عمل درسوریه لازم است»

رئیس‌جمهور روسیه در جریان مذاکرات تلفنی با دبیرکل سازمان ملل بر لزوم هماهنگی با مقام‏‌های دمشق برای انجام هر نوع اقدام نظامی از جمله حمله هوایی به مواضع داعش در خاک سوریه تاکید کرد.رئیس‌جمهور روسیه در جریان مذاکرات تلفنی با بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل به بررسی اوضاع پیرامون مبارزه جهانی با گروه هراس‏افکن و تندروی داعش، روند اوضاع در اوکراین و هم‏چنین روند مبارزه با قاچاق مواد مخدر در افغانستان پرداخت.

دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین با اعلام این مطلب یادآور شد که ولادیمیر پوتین در این مذاکرات بار دیگر بر مواضع اصولی مسکو مبنی بر لزوم کسب موافقت مقام‏‌های دمشق برای انجام هر نوع اقدام نظامی از جمله حملات هوایی به مواضع داعش در خاک سوریه تاکید کرد. بر بنیاد این اطلاعات، رئیس‌جمهوری روسیه و دبیرکل سازمان ملل هم‏چنین به بررسی بحران در شرق اوکراین پرداخته و آخرین تحولات پیرامون این مسئله، با توجه به توافقات مینسک و اعلام آتش‌‏بس در مناطق شرقی اوکراین را مورد تبادل نظر قرار دادند.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده